Без победител в битката за първото място в Група “Б”

Отборът на Локомотив (Пд) записа второ поредно равенство по време на плейофите…

Тази вечер на Националния стадион „Васил Левски“ момчетата на Бруно Акрапович не успяха запишат първи успех в Група „Б“ на „Втората осмица“ и завършиха при 0:0 с тима на Септември (Сф). Това е втори пореден хикс за „смърфовете“ по време на втората фаза от шампионата след 2:2 преди седмица срещу Дунав (Русе) у дома.

„Черно-белите“ не изглеждаха като отбор, който знае как да отбележи попадение, особено през втората част. Анте Аралица пропусна най-чистото положение за пловдивчани, когато в края на първата част стреля във вратаря на домакините от няколко метра разстояние. Останалите опасности за вратата на Септември (Сф) идваха чрез удари от далечна дистанция, на 3 пъти острана на Димо Бакалов.

Локомотив (Пд) не успя да изнесе играта в полето на съперника и през вторите 45 минути и търсеше своите моменти на контраатака или при статични положения. Илко Пиргов от своя страна бе на висота на няколко пъти и измъкна своите при удари на съперниковите играчи.

Акрапович отново заложи на Булят и Везалов като двойка в сърцето на защитата. Завърналият се след наказание Бакалов застана на мястото на Буна, а останалите в атака бяха Марчев, Умарбаев и Аралица. Като опорни халфове действаха Банович и Елитон, който се отличи с няколко силни паса в наказателното поле на столичани.

Статуквото на върха Група „Б“ се запазва след равенството между двата претендента за челните позиции. Септември (Сф) остава 1-ви с 35т., докато Локомотив (Пд) е 2-ри с 33т. В другия мач от групата днес Етър (ВТ) победи Дунав (Русе) с 2:1 във Велико Търново. Така „болярите“ изместиха „драконите“ от 3-то място с 1т. и вече са 24т.

Следващите две срещи на „смърфовете“ ще бъдат през 4 дни – на 15 април (неделя) срещу Етър (ВТ) на „Лаута“ и на 19 април (четвъртък) срещу Дунав (Русе) като гост.

Срещата започна силно за Септември (Сф). Първото сериозно голово положение се откри пред домакините. В 9-та минута триходова комбинация между Меледже, Тошев и Фабиано изведе последния сам срещу Пиргов. Бразилецът опита да прехвърли стража на Локомотив (Пд), но с тяло бе блокиран от Булят и не успя да отправи най-добрия удар. Две минути след това Тилев шутира от дистанция, но Пиргов успя закове кълбото между ръкавиците си.

В 15-та минута Бакалов стреля силно от границата на наказателното поле на домакините, но топката прехвърли вратата на Георгиев. В 17-та минута Веселин Марчев събра двама играчи на “виолетовите” около себе си, след което подаде към Муса, който центрира в наказателното поле на Септември, Елтон не се намеси, но Димо Бакалов не успя да изпрати топката във вратата на Янко Георгиев, защото закъсня и тя излезе в аут.

Дими Бакалов отново получи шанс да стреля в 22-та минута, когато овладя около дъгата и стреля с десния крак, но Янко Георгиев улови.

В рамките на няколко атаки двата тима си размениха по един удар към противниковите врати. Първо, Тилев стреля мощно и много опасно от над 25 метра, но кълбото прелетя покрай дясната греда зад Пиргов. Малко след това и Умарбаев опита късмета си, но и този път шутът не бе точен.

10 минути преди края на първото полувреме Бакалов отново нанесе удар към вратата на съперника. Този път крилото получи от Елитон, който разсече централната линия с хубав пробив и пусна наляво. С няколко докосвания Бакалов си отвори място за удар. Топката обаче отново не бе прецизно насочена и излезе в аут.

В 41-та минута бразилецът Елитон отново пусна хубав последен пас към наказателното поле. Около дузпата бе Аралица, който овладя на гърди, с което преодоля Васил Добрев, и си достави страхотна възможност за шут от близка дистанция. Въпреки няколкото метра до вратата на Георгиев, хърватинът не успя да отправи ефективен удар, като стреля във вратаря на Септевмри (Сф).

Вторите 45 минути започнаха с положение пред “смърфовете”, след като Марчев качи топката на главата на Елитон от корнер, но кариоката я изпрати в аут. Малко след това домакините бяха много близо до попадение, когато Тошев пусна успореден пас на голлинията към Гади. Булят изпусна французина, но той не успя да стигне до кълбото и да я вкара на празна врата. Защитата на Локомотив (Пд) сякаш не очакваше нестандартната атака на своя съперник.

В 54-та минута Илко Пиргов трябваше да предотвратява гол, след като влезлият като смяна след почивката Асен Чандъров стреля опасно към вратата на гостите. Галчев центрира от пряк свободен удар, отбраната на “черно-белите” не се справи добре и Чандъров подложи крак на пътя на топката, която летеше към долния десен ъгъл на вратата. Пиргов обаче следеше внимателно ситуацията и изби.

180 секунди след това Анте Аралица получи удобен пас от дълбочина, който му позволи да излезе “един на един” срещу последния защитник на софиянци. Аралица успя да излъже бързо своя съперник и да стреля, но Георгиев бе на място и изби в корнер.

В 67-та минута Галчев бе на сантиметри от това да ликува след гол. Преди това Дяко центрира отдясно към точката на дузпата, Галчев стреля, изпуснат от Везалов, но топката се търкулна извън очертанията на терена. Точно 10 минути по-късно Галчев отново стреля, но този път от доста по-голяма дистанция – топката прелетя над вратата на Пиргов.

Септември (Сф): Янко Георгиев, Богомил Дяков, Борис Галчев (Мирослав Будинов 79′), Васил Добрев, Елтън Джон Дос Рейс, Иван Тилев, Иван Стоянов, Крис Гади (Георги Стоичков 63′), Мартин Тошев, ЯЯ Меледже (Асен Чандъров 46′), Фабиано Алвеш