Извън БългарияФутбол

Люксембург ни принизи до кота “футболно джудже” в края на квалификациите за Световното…

България измъкна с огромни трудности точката в последния си мач от световните квалификации…

Нашите момчета завършиха при резултат 1:1 и демонстрираха страшно безидеен футбол срещу “футболното джудже” Люксембург в едноименната държава на ст.”Жозе Бартел”.

Ивайло Чочев изравни с глава в 67-ата минута и спаси честта на България. Иначе преди това в третата минута “трикольорите” допуснаха гол във вратата на Пламен Илиев. Оливие Тил бе точен за домакините с удар от границата на наказателното поле.

Така България завършва на 4-то място в група “А” с 13т.

Селекционерът на “лъвовете” Петър Хубчев бе направил три промени в състава от мача с Франция (0:1). Капитанът Ивелин Попов и Ивайло Чочев, които пропуснаха срещата с “петлите” поради наказание, се завръщат в състава. Те заменят Андрей Гълъбинов и наказания Георги Костадинов. Младият Божидар Краев пък дебютира от първата минута за тима, като сменя Станислав Манолев, който е оставен на пейката.

ГОООЛ Себастиан Тил откри резултата в 3-та минута за Люксембург – 1:0!

Още в 3-та минута домакините поведоха с попадение на Себастиан Тил, който стреля от границата на наказателното поле, получи се рикошет и Пламен Илиев нямаше шанс да реагира.

Левият защитник Петър Занев, който беше капитан срещу французите, се контузи в бедрото и бе заменен от Антон Недялков в 14-та минута.

Първият удар във вратата на домакините бе в 34-ата минута, когато Попов стреля от фаул в ръцете на Жубер, който финтира майсторски Спас Делев секунди по-късно, обирайки аплодисментите на публиката.

Краев не успя да намери Попов при следващата атака на “лъвовете”, центрирайки високо над главата на своя капитан.

В 42-ата минута домакините бяха близо до втори гол, но Пламен Илиев спаси.

Андрей Гълъбинов смени Краев в 47-ата минута, като моментално застана на върха на атаката. Чистата голова ситуация обаче имаше отново пред вратата на Илиев. Бодуров върна топката назад, но изведе Жоаким, който се забави с финтовете си, подаде на Турпел, който стреля, но последва рикошет и корнер за домакините.

В 55-ата минута Ивайло Чочев стреля с глава, но Жубер спаси. Това бе първата реална възможност за гол пред нашите.

ГОООЛ Ивайло Чочев изравни за България в 67-та минута – 1:1!

Нашите изравниха след хубава комбинация между Делев и Чочев. Първият центрира в наказателното поле на Люксембург и хвана защитата на тима неподготвена. Там на втора греда Чочев изникна и заби коженото кълбо с глава във вратата на съперника.

В 72-ата минута Гълъбинов с глава стреля над гредата на домакините. Той засече центриране на Неделев, но не уцели вратата. Таранът бе блокиран при поредната опасна атака на гостите.

Стартови състави на двата отбора:

Люксембург: Жубер, Холтер, Филипс, Малгет, Яниш, Мартинс (Янс 81′), Шкендерович, Турпел, Родригес (Да Мота 60′), Жоаким (Синани 84′), О. Тил

България: Пламен Илиев, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Петър Занев (Антон Недялков 14′), Симеон Славчев (Мартин Райнов 62′), Ивайло Чочев, Тодор Неделев, Божидар Краев (Андрей Гълъбинов 47′), Ивелин Попов, Спас Делев

Стадион: “Жозе Бартел”

Главен съдия: Ищван Вад (Унгария)