Ще трябва работа! Акрапович видя губещ Локомотив (Пд) в кръщенето си като старши треньор на “смърфовете”

Бруно Акрапович не успя да вземе точки в първия си мач начело на Локомотив (Пд)!

Тази вечер на ст.“Виваком арена – Георги Аспарухов“ “смърфовете” претърпяха минимално поражение с 1:0 от Левскив среща от 15-ия кръг на Първа лига. Срещата бе “бойно кръщене” за новия наставник на Локомотив (Пд) Акрапович, който пое щафетата преди дни от бившия треньор Войн Войнов.

Въпреки че “сините“ играха повече от едно полувреме с човек по-малко, тъй като в края на първото полувреме бившият играч на “черно-белите” Иван Горанов получи директен червен картон за нарушение срещу Димо Бакалов, гостите не успяха да се възползват от численото си предимство и да изравнят резултата. Преди това испанецът Жорди Гомез остави без шансове вратаря на “черно-белите” Диао след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Ако изключим загубата, трябва да кажем, че пловдивчани показаха малко по-уверено и свежо лице на “Герена”. “Смърфовете” стигнаха до няколко положения пред вратата на Митрев,но така и не се добраха до гол, а напротив. Иненадващото бе, че след изгонването на Горанов левскарите организираха 5-6 много бързи контраатаки, които хванаха неподготвена защитата на “черно-белите”, но добрите изяви на Мори Диао в крайна сметка оставиха резултата непроменен.

След това поражение Локомотив (Пд) остава 8-ми с 20т., докато възпитаниците на Делио Роси си върнаха 3-то място от Ботев (Пд) и вече имат 28т. – 3 повече от „канарчетата“.

След две седмици пауза, заради мачовете на националните отбори, „черно-белите“ приемат Луодогорец на 18 ноември (събота) на „Лаута“. По време на този период Локомотив (Пд) ще изиграе една контрола – срещу Марица на 11 ноември (събота) на ст.“Локомотив“.

Началото бе положително за пловдивчани. Още в 4-та минута Муса “слезе” много мощно по левия фланг, след комбинация със Серджо. Центрирането му обаче попадна в ръцете на Митрев.

В 13-та минута Цветкович подаде на Буш в наказателното поле. Румънецът стреля с глава, но неточно и топката излезе в аут. Минути след това последва по едно центриране от пряк свободен удар и за двата тима – и при двата случая обаче защитаващият се отбор се справи с опасността.

В 28-та минута Серджо стреля силно от над 25 метра, но рикошет в крак на защитник на Левски, изкара топката в аут.

Любопитно е, че халфът на Локомотив (Пд) Первиз Умарбаев, който малко преди това имаше нужда от лекарска помощ, бе заменен още в 33-та минута от Дани Кики.

ГОООЛ Жорди Гомез откри за Левски в 39-та минута на срещата – 1:0!

Нарушение пред границата на наказателното поле на Локомотив (Пд) даде възможност на Жорди Гомез да тества своя удар от статично положение. В крайна сметка испанецът би с левия крак а топката по изключително прецизен начин се оплете в горния десен ъгъл на мрежата на Диао. Вратарят на Локомотив (Пд) нямаше какво да стори и просто изгледа влизащата във вратата му топка.

В 42-та минута бившият играч на “смърфовете” Горанов бе изгонен от терена с директен червен картон, след като спря опасен рейд на Бакалов отляво, на метър пред наказателното поле на “сините”. Въпреки удобната позиция, от последвалия пряк свободен удар Райков стреля високо над вратата на Митрев.

В 50-та минута Обертан и Буш разиграха пред наказателното поле на “смърфовете”. Французинът си я нагласи за удар, но шутът му бе пресечен от Пламен Крумов и кълбото излезе в аут. Минута след това Кабрал се намери на идентична позиция и стреля с левия крак, но крак на бранител на Локомотив (Пд) отново бе последна преграда пред вратата на Диао.

Малко след това последваха два шанс за Локомотив (Пд) – първо, Фрикеше стреля от двайсетина метра, но топката прелетя над вратата на Левски. Секунди по-късно Райков също се озова на стрелкова позиция, но този път Митрев улови.

В 56-та минута Серджо Буш се откъсна от защитата на Локомотив (Пд) и се озова сам срещу стража на “смърфовете”. Ударът на румънеца бе крайно слаб и Диао улови сам след едно навеждане. 180 секунди по-късно Прохазка стреля от средна дистанция, но кълбото прелетя високо над Диао. В 66-та минута Левски пропусна голяма възможност за втори гол! Обертан прониза цялата защита на гостите със “скрит пас” към Кабрал. Пасът изведе крилото на “сините” сам срещу Диао, но припреният удар на Кабрал, позволи на вратаря на Локомотив (Пд) отново да се намеси ефективно.

В 72-та минута късметът отново покри Локомотив (Пд)! Буш за втори път надбяга централния защитник Везалов и навлезе в наказателното поле на “смърфовете”. Диао бе излязал с няколко метра пред голлинията и това накара Буш да опита да го прехвърли. Ударът обаче мина само на няколко сантиметра встрани на лявата греда на пловдивчани.

13 минути преди края на двубоя Гомез имаше много сходен шанс за удар от пряк свободен удар като при ситуацията с гола, но този път Диао внимаваше и спаси. В 90-та минута Буш отново се озова сам срещу Диао, но отново не успя да се разпише след нов слаб удар. В добавеното време на двубоя футболистите на Локомотив (Пд) поискаха дузпа след удар на Дани Кики в тялото на играч на Левски в наказателното поле на “сините” – съдията обаче подмина ситуацията.

Левски: Божидар Митрев, Иван Горанов, Холмар Ейолфсон, Сержу Буш, Жорди Гомез, Роман Прохазка, Милош Цветкович, Йерсон Кабрал, Давид Яблонски, Габриел Обертан, Васил Панайотов