СпартакФутбол

Спартак с класика срещу Стралджа

Спартак постигна класическа победа при гостуването си на Стралджа в мач от 19-ия кръг на Югоизточната “В” група, игран на 8 март от 15 ч. Мачът се проведе при много силен вятър.

През първата част “гладиаторите” нападаха срещу вятъра, което донякъде затрудни атаките и най-вече завършващия удар към противниковата врата. В 25-ата минута една много добра атака, започната от Читаков по фланга и преминала през Байрев и Ст.Димитров, бе завършена с попадение от последния. При резултат 0:1 за Спартак приключи и първото полувреме.

По-интересните момента бяха през вторите 45 минути на срещата. В 58-ата минута домакините имаха своето най-чисто положение като удариха греда. В 69-ата минута бе изгонен защитник на Стралджа за втори жълт картон, а Спартак трябваше да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана А.Андреев, който с хубав удар прати коженото кълбо във вратата на домакините. В 73-ата минута хубава атака започна Ем.Иванов, който подаде остър пас по земя към Андреев, той засече топката и вкара своя втори гол в срещата и третия за спартаклии. Така бе оформен и крайният резултат в срещата.

Състав: Б.Янкулов, Парнаров, Куртов, К.Атанасов, Кумбаров, Стаев, Колев, Ем.Иванов, Ст.Димитров (Андреев – 65), Байрев (Кордов – 80) и Читаков (Саръев – 72)

В следващият кръг Спартак посреща един от конкурентите за призовите места Мастер. Срещата ще се играе на 15 март от 15 ч. на ст. “Тодор Диев”.