СпартакФутбол

Спартак обърна Загорец и се върна на победния път

Спартак записа трета победа за първенство през сезона, след като се наложи с 2:1 над Загорец. Срещата се игра от 14,30 ч. на стадион “Тодор Диев”. Двубоят премина през две коренно различни като игра полувремена.

Първата част бе много слаба за “гладиаторите”, като те почти нямаха чисто положение пред вратата на гостите. За разлика от тях новозагорци стояха по-добре на терена и имаха превес в играта. Загорец поведе още в 18-ата минута след много груба колективна грешка на защитата на спартаклии. До края на полувремето играчите на Спартак не успяха да намерят играта си и първата част завърши при резултат 0:1.

През второто полувреме на терена за Спартак сякаш излезе друг отбор. Частта премина с тотална доминация на “гладиаторите”, като Загорец имаше само едно чисто положение. В 60-ата минута Ем.Иванов направи хубав пробив по фланга и центрира, като Цв.Йотов бе на точното място и с крак бутна коженото кълбо във вратата на гостите за 1:1. В 75-ата минута, за втори жълт картон, играч на Загорец бе изгонен. В 78-ата минута голям пропуск за Спартак направи Д.Юруков, който би над вратата. Минута преди края на редовното време “гладиаторите” успяха да измъкнат победата след много красив гол. След пробив на Здравчев и последвало центриране, Юруков прати топката във вратата след хубав удар с глава.

15 ноември 2014 г., събота.

Пловдив, стад. Тодор Диев, 100 зрители.

Спартак С 94 (Пловдив) – Загорец (Нова Загора) … 2:1

СПАРТАК: 12. Петър Начев, 3. Мартин Здравчев, 5. Николай Христозов, 6. Кристиян Кумбаров, 11. Петър Харлов, 22. Даниел Колев (кап.), 4. Цветан Йотов (90 – 9. Михаел Пърчев), 23. Кристофър Асенов (85 – 17. Тошко Димитров), 10. Росен Колев (80 – 20. Христиан Хубенов), 15. Димитър Юруков, 7. Емил Иванов.

Неизползвани резерви: 1. Боян Янкулов, 18. Мирослав Недялков, 21. Динко Михайлов, 8. Валентин Тодоров.

Треньор: Манол Георгиев.

ЗАГОРЕЦ: 86. Евгени Караманов (кап.), 3. Динко Стефанов, 11. Явор Иванов, 8. Милен Желев, 15. Преслав Павлев, 22. Георги Димитров Георгиев, 14. Хайри Мехмед, 21. Коста Янев, 4. Хюсеин Филипов (88 – 10. Ивелин Монев), 13. Валентин Маринов, 17. Денислав Атанасов (77 – 9. Мартин Гунев).
Неизползвани резерви: 2. Иван Стоянов, 7. Павел Киров.

Треньор: Мирослав Миндев.

Жълти картони: Петър Харлов (Сп), Явор Иванов, Валентин Маринов (Заг).

Червен картон: Валентин Маринов (Заг) в 67 минута – втори жълт картон.

Голмайстори: 0:1 Валентин Маринов 4, 1:1 Цветан Йотов 57, 2:1 Димитър Юруков 90.

Съдии: Димитър Андреев, Павел Драганов, Валентин Чаушев, Кж.

Четвърти съдия: Иван Ненчев, Пд.

Делегат: Димитър Николов, Пд.