СпартакФутбол

Спартак загуби голово шоу със Сокол Марково

Спартак загуби и втората си контрола в подготовката. “Гладиаторите” бяха победени от Сокол (Марково) с 6:4. Срещата се игра от 11 ч. на стадиона в близкото до Пловдив селце. Получи се нетипичен за футболна среща резултат.

Спартаклии играха днес и без старши треньорът Манол Георгиев, който бе възпрепятстван в последния момент да води тима поради лични причини. Неговото място за тази среща бе заето от треньора на юношите набор 1999 и 2001 Андрей Андреев. Същият съчетаваше и дейността на главен съдия на срещата.

Първото полувреме бе изцяло под диктовката на “гладиаторите”. 5-6 чисти положения за гол и една греда за спартаклии. Домакините предимно се защитаваха, като имаха само една по-опасна ситуация. В 30-ата минута Тони Станев даде преднина на Спартак за 0:1. При този резултат завърши и първата част. В нея титуляри бяха и трима от юношите на клуба, които показаха много добра игра.

Второто полувреме бе изключително хаотично за играчите на Спартак. Още в началото треньорът Андреев направи цели 7 смени, което се отрази на играта и започна рубриката гол след гол в двете врати. Ето и развоя на резултата: 1:1/1:2/2:2/2:3/3:3/4:3/4:4/5:4/6:4.

Титуляри в срещата: Петър Начев, Рангел Кордов, Петър Харлов, Николай Христозов, Кристиян Кумбаров, Тони Станев, Венци Стаменов, Валентин Тодоров (от набор 99), Веселин Отман (от набор 98), Иван Джоголов (от набор 99), Атанас Паскалев