ВолейболИз градаСъбития

СНИМКИ: Сърбия на финала след спорно съдийство срещу Белгия

Сърбия е първият финалист на Евроволей 2015 U18 след като победи Белгия с 3:1 гейма (25:22, 17:25, 25:17, 25:22). Двубоят беше с доста скандално съдийство и според треньорката на Белгия Фиен Каленс 7 точки са били подарени на Сърбия от съдиите.

20150404_185113 (Copy)

Белгийките започнаха по-добре двубоя и поведе с 3 точки, но при първото техническо прекъсване Сърбия имаше преднина от точка при 8:7, а втората техническа пауза дойде при 16:13. Белгия се предаде, но геймът завърши в полза на Сърбия с 25:22.

20150404_184843 (Copy)

Във втория гейм Белгия започна по-нахъсано и заслужено изравни резултата. Първата техническа пауза дойде при 8:6 за белгийките, а втората те увеличиха преднината си при 16:11. Геймът беше спечелен без проблем от момичетата на Фиен Каленс с 25:17.

20150404_190910 (Copy)

В третата част Сърбия поведе с 3 точки при първата техническа пауза 8:5. Сръбкините запазиха преднината си и при втората техническа пауза – 16:13. Сърбия поведе отново след 25:17.

20150404_185132 (Copy)

В четвъртия гейм Белгия поведе с 8:6 при първата техническа пауза. Момичетата на Фиен Каленс запазиха преднината си и при втората пауза 16:14. Белгия поведе с 22:20, но Сърбия изравни и дори поведе при 23:22.

20150404_190908 (Copy)

Като тимът спечели и следващите две точки и се класираха на финал след 25:22, като две от тези пет точки бяха доста спорни.

20150404_185225 (Copy)

Така Сърбия се класира на финала утре и очаква победителя от Турция и Русия, който играят в 20:00ч.