ВолейболНационалиПловдивчани

СНИМКИ: Късмета обърна гръб на България, националките с драматична загуба от Холандия

България загуби драматично с 2:3 (23:25, 25:21, 27:25, 18:25, 12:15) от Холандия втория си двубой на Евроволей 2015 U18, което се провежда в Пловдив. Нашите момичета направиха много силен двубой и само късмета ги лиши от заслужена победа.

В първия гейм холандките поведоха с 16:12 при втората пауза, но “лъвиците” бяха на крачка от изравняване при 22:21, все пак холандките измъкнаха гейма с 25:23.

Вторият гейм беше изцяло за България, 8:4 при първата пауза и 16:14 при втората и след 25:21 младите националки изравниха резултата.

Третият гейм беше изключително драматичен. Холандия поведе с точка преднина при първата пауза 8:7, а при втората нашите момичета поведоха с 16:15. Стигна се до два геймбола за холандките при 24:22, които бяха спасени, България спаси и още един геймбол при 25:24 и измъкна този драматичрн гейм с 27:25.

В четвъртата част холандките не оставиха шансове на българките 8:1 при първата пауза, 16:7 при втората и двубоят влезе в тайбрек след 25:18.

В тайбрека “лъвиците” започнаха повече от добре и поведоха с 3:0 и удържаха преднината си и при смяната на полетата при 8:5. Стигна се до 10:7 за момичетата на Радослав Бакърджиев, но холандките направиха пълен обрат при 12:11 и измъкнаха двубоя с 15:12.

И трите пловдивчанки в състава започнаха като титулярки и изиграха много силен двубой. Най-резултатни станаха Радостина Маринова и Александра Миланова с по 14 точки, освен Радост силен мач направиха и другите пловдивчанки в състава капитанката Йоанна Атанасова и Ани Боздева, които завършиха с по 11 точки.

Утре България играе отново от 17:30 ч. срещу Полша в залата на Пловдивския университет.