СпартакТрибуна Пловдив TVФК ЕвроколежФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Спартак удари Евроколежа в дербито, навръх 66-та си годишнина

Спартак Пловдив победи с 1:0 Евроколежа в пловдивското дерби в Югоизточната “В” група. Единственото попадение падна в 60-та минута, а негов автор стана Цветан Йотов. Тази победа беше и по-специална за “гладиаторите”, които вчера празнуваха 66 години от основаването си.

Първата част беше доста слаба като чистите голови положения липсваха.

През второто полувреме двата отбора създадоха доста чисти положения, а единственото попадение падна в 60-та минута, когато Цветан Йотов засече с глава центриране от корнер и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на гостите.

Малко по-късно Евроколеж остана с човек по-малко, Николай Харизанов беше изгонен с директен червен картон за много груб фаул.

След това последва опасен удар на Свилен Щерев, който беше избит в корнер със сетни усилия от Витанов. А в 70-та минута Георги Куртев отправи опасен удар от около 20-на метра, който беше спасен от Витанов.

Спартак отговори с невероятен пропуск на Ирфан Юсеинов, който не успя да уцели топката пред опразнената врата и я прати в аут, а удар на играч на домакините беше избит от голлинията от защитник на Евроколеж.

С тази победа Спартак събра 29 точки и е 5-ти в Югоизточната “В” група. Евроколеж е 9-ти с 20 точки.

Спартак Пловдив – Евроколеж 1:0

Голмайстор: 1:0 Цветан Йотов 60 мин.

Червен картон: Николай Харизанов (Евроколеж) 65 мин. (директен)

Спартак: Александър Витанов, Николай Парнаров, Светлозар Куртов, Цветан Йотов, Кристиян Кумбаров, Даниел Колев (Станимир Димитров 70), Константин Атанасов, Емил Иванов (Рангел Кордов), Димитър Юруков (Андрей Андреев-60), Димитър Байрев, Ирфан Юсеинов

Евроколеж: Апостол Стоянов, Ангел Делчев, Христо Стамов, Георги Бъчваров, Николай Харизанов, Йордан Хърков (Радо Трендафилов 66), Свилен Щерев, Милен Шуманов, Борис Малев, Георги Куртев (Петър Челебиев 70) Антон Кюлюнков (Росен Колев 66)

[textmarker color=”0F07F2″]ВИЖТЕ ВИДЕО И СНИМКИ ОТ ДЕРБИТО САМО В TRIBUNAPLOVDIV.BG[/textmarker]