СпартакТрибуна Пловдив TVФутбол

Спартак надигра категорично Миньор Раднево с 4:0 и завърши по най-добрия начин първия полусезон в Югоизточната “В” група.

“Гладиаторите” не оставиха никакви шансове на гостите в днешния празничен ден за клуба. Днес се навършват 50 години от шампионската титла на Спартак през сезон 1962/1963.

В 15-та минута Светослав Читаков откри резултата, а само 10-на минута по-късно отново Читаков удвои преднината на домакините, след като изпълни дузпа за нарушение срещу Даниел Колев.

В 70-та минута Миньор остана с човек по-малко, а пет минути по-късно Ирфан Юсеинов направи резултата класически, а в 78-та Андрей Андреев оформи крайното 4:0.

С победата Спартак събра 32 точки и се затвърди на 5-то място, като се изравни по точки с Верея, която играе утре срещу Тунджа Ямбол у дома. Спартак е на 8 точки от лидера Несебър, който е с 40 точки, лидерите разбиха у дома Сливен с 8:0.

Състав: Витанов (к), Парнаров, Куртов, Йотов (К.Атанасов-75), Кумбаров, Колев (Кордов-80), Ст.Димитров, Ем.Иванов, Юсеинов, Андреев и Читаков (Юруков-60)