МарицаСпартакТрибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Спартак излъга Марица в дербито

Спартак спечели дербито с Марица с 1:0 като гост след като в 65-та минута Петко Фанев беше фаулиран в наказателното поле от Галин Георгиев и съдията отсъди дузпа, която Фанев реализира.

Срещата беше изгледана от легендарни пловдивски футболисти като Георги Георгиев и Иван Занев, както и от бившият нападател на Ботев и Локомотив Атанас Курдов.

Първото полувреме беше доста слабо, като имаше само един точен удар на Кристиян Павлов спасен от Начев. На два пъти Атанас Паскалев стреля неточно за Спартак, а веднъж и Динко Михайлов не уцели вратата на Марица.

В 53-та минута Росен Колев излезе сам срещу Йонов, като вратарят на Марица успя да спаси удара на състезателя на “гладиаторите”.

В 58-та минута Кристиян Кумбаров отправи нов изстрел, който беше спасен от Йонов.

В 65-та минута Петко Фанев направи добър пробив и принуди Галин Георгиев да го фаулира в наказателното поле преди бившият играч на Ботев да отправи удар по посока вратата на Йонов. Централният защитник на Марица го фаулира и съдията отсъди дузпа, която Фанев превърна в гол.

В 77-та минута силен и точен удар на Валентин Тодоров беше избит в корнер от Йонов.

В добавеното време Християн Христев засече с глава центриране от фаул, но Петър Начев улови изстрела му.

Така Спартак спечели дербито и записа втора поредна победа, след като в събота тимът се справи със Свиленград с 2:1. Спартак е 14-ти с 19 точки, а Марица е на 3-та позиция с 35 точки.

Марица – Спартак 0:1

Голмайстор: 0:1 Петко Фанев 65 мин. дузпа

yellow-cardГалин Георгиев, Кристиян Павлов (Марица), Петър Харлов, Атанас Паскалев (Спартак)

Марица: Стефан Йонов (к.), Галин Георгиев, Николай Ангелов (Марко Д’Арженио 46), Михаил Митев, Кирил Ангелов, Атанас Савов, Светлозар Барашки, Йълмаз Сюлейман (Ирфан Юсеинов 46), Виделен Сердарски, Кристиян Павлов, Християн Христев

Спартак: Петър Начев, Борис Бисеров, Рангел Кордов (к), Николай Христозов, Кристиян Кумбаров, Петър Харлов, Валентин Тодоров, Лъчезар Якалиев (Илия Петров 90), Динко Михайлов (Росен Колев 54), Атанас Паскалев, Петко Фанев (Михаел Пърчев 88)