Ботев ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Силен Ботев удари ЦСКА и го измести от 3-то място

Ботев победи ЦСКА с 2:1 в дербито на 20-ия кръг в “А” група. Иван Цветков откри в 12-та минута от дузпа, а Ивайло Чочев изравни в 47-та, победата за Ботев донесе Мариян Огнянов в 70-та минута.

Преди началото на двубоя ветераните на Ботев бяха наградени с плакети от клуба и показаха шампионската титла в първенството на ветерани. Тя е 8-ма за ветераните на Ботев.

В 6-та минута Ромарио имаше чудесна възможност, но ударът му беше блокиран от играч на ЦСКА.

20131205_141051

В 12-та минута Ивайло Стоянов отсъди дузпа за Ботев, Фо-Поре фаулира Иван Цветков в наказателното поле и съдията от Петрич първо даде аут, а след това отсъди дузпа за Ботев. Зад топката застана Цветков, който не сгреши и откри резултата и по този начин откри головата си сметка в “А” група през този сезон.

В 18-та минута много опасен удар на Марсиньо от над 20 метра срещна гредата зад Стаховяк.

В 28-та минута Йордан Христов центрира чудесно към Абел Анисе, който с глава стреля, но прати топката в аут.

В 37-та минута Абел Анисе отправи неточен удар от границата на пеналта.

Първото полувреме завърши при резултата 1:0 за Ботев.

20131205_144601 [1000x666]

В 47-та минута Апостол Попов центрира в пеналта, а Ивайло Чочев с глава засече и изравни резултата 1:1.

В 50-та минута Марсиньо отправи шут, който беше спасен от Стаховяк. Само 5 минути по-късно в 55-та минута Гъргоров центрира към Чочев, който отново отправи удар с глава, но този път Стаховяк спаси. Последва и неточен удар на Марсиньо.

В 65-та минута много опасен удар на Гъргоров профуча покрай вратата на Стаховяк.

В 66-та минута младата звезда на Ботев Тодор Неделев се завърна в игра, след почти 3 месеца отсъствие от терените.

20131205_140531

В 70-та минута Вандер центрира, играч на ЦСКА изби топката тя попадна при Йордан Христов, който отправи топовен изстрел, Черни успя да избие, но при добавката Мариян Огнянов не сгреши и отново изведе Ботев напред в резултата.

В 72-та минута удар на Марсиньо от фаул беше избит в корнер от Стаховяк, след изпълнението на ъгловия удар не се случи нищо интересно.

В 86-та минута помощник треньорът на Ботев Саид Ибраимов беше изгонен от съдията да изгледа двубоя от трибуните.

До края ЦСКА опита натиск, но не успя да стигне до чисто голово положение.

С победа Ботев събра 37 точки и вече е трети, като изпревари ЦСКА.

Ботев – ЦСКА 2:1

Голмайстор: 1:0 Иван Цветков (дузпа) 12 мин. 1:1 Ивайло Чочев 47 мин. 2:1 Мариян Огнянов 70 мин.

Жълти картони: Бобан Грънчаров (Ботев), Валентин Илиев, Жереми Фо-Поре, Томаш Черни (ЦСКА)

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Бобан Грънчаров, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Томаш Иршак, Георги Сърмов, Абел Анисе, Вандер Виейра (Луис Педро 87), Ромарио Кортзорг (Тодор Неделев 66), Иван Цветков (Мариян Огнянов 64)

Резерви: Росен Андонов, Филип Филипов, Елведин Джинич, Борис Галчев, Мариян Огнянов, Тодор Неделев, Луис Педро

ЦСКА: Томаш Черни, Неманя Милисавлевич, Джаксън Менди, Валентин Илиев, Апостол Попов, Жереми Фо-Поре, Тодор Янчев, Ивайло Чочев, Марсиньо (Омар Косоко 85), Емил Гъргоров, Мартин Петров (Мамаду Сидибе 62)

Резерви: Райс М’боли, Венцислав Василев, Николай Дюлгеров, Браян Хауърд, Омар Косоко, Мамаду Сидибе, Антон Карачанаков

Съдия: Ивайло Стоянов