Виктория Волей - мъжеВолейболЛокомотив - вТрибуна Пловдив TV

СНИМКИ И ВИДЕО: Виктория победи Локомотив в дербито в много силен двубой

Виктория волей победи Локомотив Пловдив с 3:1 (25:19, 23:25, 25:19, 25:21) гейма в пловдивското дерби от поредния кръг във Висшата лига, който се игра в училищния салон на “Цар Симеон Велики”, който беше пълен.

В първия гейм Виктория поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване, а при второто домакините вече водеха са три точки – 16:13. Геймът беше затворен с 25:19.

20141205_183824_1 (Copy)

Във втората част Локомотив започна по-добре и поведе с две точки 8:6 при първата пауза, а второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за символичните гости. Виктория обаче успя да изравни при 22:22, но все пак Локомотив измъкна гейма и изравни – 25:23.

20141205_185013 (Copy)

В третия гейм Виктория беше категорична 8:5 при първата пауза, 16:9 при втората и геймът беше затворен с 25:19.

В последния четвърти гейм имаше множество дълги точки и невероятни спасявания от страна и на двата отбора. Локомотив поведе с 8:4, а след това не загуби преднината си при 16:12. Виктория изравни при 17:17 и успя да запише 4 поредни точки, които се оказаха решаващи и символичните домакини спечелиха двубоя с 25:21.

20141205_193856_3 (Copy)

С тази победа Виктория се затвърди на второто място с 20 точки на една точка от лидера Тетевен, който играе утре. Локомотив е 5-ти с 12 точки.

В следващия кръг Виктория гостува на Ботев в Луковит, а Локомотив е домакин на лидера Тетевен.

Виктория: А. Дивров, Д. Узунов, Д. Димов, П. Христосков, С. Иванов, А. Войнов, И. Иванов, В. Паналаков, Н. Стоименов, Г. Димитров, С. Драмов – либеро

Локомотив: С. Пивчев, Г. Фисински, И. Иванов, Б. Тодоров, Г. Михов, Б. Чукалов, А. Дука, Т. Данков, Г. Стойков, С. Чавдаров, Т. Хоков, А. Митрев – либеро

* Видеоклипът е качен от екипa на TribunaPlovdiv.bg в 720p HD качество, но YouTube ще го стартира с 360p. За да го стартирате с 720 HD качество е нужно едно кликване на “Настройки” (намира се на черната лента в дясно под клипа) и след това да изберете 720 HD.