СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев “удави” руснаци в Дубай за втори успех в контролите

Отборът на Ботев (Пловдив) записа втори успех в контролите след като се наложи с 2:1 над руския Урал в контролна среща в Дубай. Двубоят се игра при тежки метеорологични условия, след като се изля изключително силен проливен дъжд.

Головете за “канарите” реализираха Мартин Секулич (12) и Уме Емануел (14), докато за руския тим точен бе Мишкич (60). Това бе втора победа за възпитаниците на Бруно Балтазар, след като в първата си контрола отнесоха Гигант с 8:0, а във втората направиха зрелищно реми 4:4 с Рига.

Първата опасност в двубоя дойде в 9-ата минута, когато опасен пробив отляво по атаката на Урал завърши с точен удар, но ъгълът към вратата бе твърде малък и Аргилашки изби.

В 12-ата минута Ботев откри резултата. Рой Херман пусна страхотен извеждащ пас към Мартин Секулич, нападателят остана очи в очи с вратаря и стреля. Първоначално стражът спаси, но топката се озова отново Секулич, който на празна врата открива резултата.

Само 120 секунди по-късно резултът вече бе удвоен. Мартин Секулич успя да добави и асистенция на името си. Нападателят получи в половината на Урал и пусна страхотен извеждащ пас към Уме, който от чиста позиция отправи плътен удар за 2:0.

В 22-ата минута опасен удар на Точукву Нади мина в страни от целта.

В 28-ата минута бе отправен много опасен удар към вратата на Ботев, но Пунчец застана на пътя на топката и блокира удара.

В 34-ата минута Урал получи нова добра възможност, след като играч на “белите” получи пред наказателното поле и пробва да прехвърли Аргилашки. Вратарят на “канарчетата” внимаваше и се намеси уверено.

До края на полувремето повече голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за пловдивчани.

През втората част заваля доста силен дъжд в Дубай, което сериозно възпрепятства двата тима, но все пак руснаците успяха да намалят резултата чрез Даниел Мишкич в 60-ата минута.

В 76-ата минута удар на Красиан Колев от близка дистанция, бе спасен от стража на руснаците.

До края на срещата руския тим се опита да изравни, но това така и не се случи и Ботев записа нов успех.

Състав на Ботев: 1. Аргилашки, 24. Ван Хертум, 27. Чернев, 44. Пунчец, 15. Ето’о, 21. Ннади, 2. Херман, 17. Минков, 74. Прокопиев, 31. Емануел, 9. Секулич