Ботев ПловдивТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев започна с равенство контролите на турска земя

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши 1:1 срещу украинския Заря (Луганск) в първата си контрола от предсезонната подготовка. Двубоят се изигра в турския град Бурдур.

Точен за “канарчетата” бе Маркиньос (13), докато за Заря попадението реализира Александър Гладкий (48). Следващата контрола на “жълто-черните” се очаква да бъде срещу елитния сръбски тим – Пролетер на 30 юни.

В 7-ата минута вратарят на “канарчетата” Георги Аргилашки трябваше да се намесва след като футболист на Заря елиминира двама играчи на пловдивчани и стреля. Ударът му обаче не бе силен и не представляваше проблем за стража на жълто-черните.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 13-ата минута Ботев организира добра атака, при която Емануел Току показа скоростта си. Той проби през центъра, пусна подаване към Маркиньос, а бразилецът със силен шут в долния десен ъгъл на вратата матира Шевченко.

В 30-ата минута нов удар на Маркиньос премина встрани от вратата. Зоря отговори с няколко шута от далечна дистанция, които обаче бяха крайно неточни.

В 39-ата минута шут на Току прелетя над горната греда.

В последната минута на първото полувреме Аргилашки показа добър рефлекс. Вратарят плонжира блестящо, за да отрази удар от далечна дистанция, насочен в левия му ъгъл.

До края на полувремето не се случи нищо и двата тима се прибраха при гол аванс за пловдивчани.

Второто полувреме започна силно за украинците и те възстановиха равенството още в 48-ата минута. Владислав Кабаев проби през центъра, след което пусна подаване към свободния в наказателното поле Владислав Кочергин. След удара му имаше намеса на вратаря на Ботев, но при добавката Александър Гладкий не сгреши.

bet365
В следващите минути видимо футболистите на Зоря бяха по-активни от “канарчетата”. Те създадоха няколко добри атаки по фланговете, като центрирането не спореше и нападателите се разминаваха.

В 85-ата минута новото попълнение на Ботев Антоан Бароан беше много близо до това да се разпише. Три негови удара в рамките на няколко секунди бяха парирани от вратаря на Зоря.

До края на мача не паднаха повече голове и двата тима завършиха наравно.

Снимки: Официален сайт на Ботев

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Станислав Работов, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Реда Рабей, Мите Цикарски, Николай Минков, Емануел Току, Маркиньос, Атанас Илиев

Зоря: Шевченко, Фаворов, Вернидуб, Казаков, Жуниньо, Цвек, Булеца, Кочергин, Кабаев, Громов, Гладкий