ВолейболИз градаСъбития

СНИМКИ: Италия се справи с Германия и завърши на 5-то място на Евроволей 2015 U18

Италия победи Германия с 3:1 гейма (25:12, 21:25, 25:21, 25:14) и завърши на 5-то място в крайното класиране на Евроволей 2015 U18. И двата отбора обаче постигнаха целта си и се класираха на Световното първенство по волейбол за девойки до 18 години в Перу това лято.

20150405_145816 (Copy)

Италия започна по-добре първия гейм и поведе с 8:6, а при втората техническа пауза “скуадрата” вече водеше с 16:9. След втората пауза Паула Егону застана 7 пъти на сервис и реализира 4 аса, геймът беше взет без проблем от тима на Италия с 25:12.

20150405_144944 (Copy)

Във втория гейм Германия поведе с 8:7 при първата техническа пауза. И при втората пауза Германия запази преднината си от една точка при 16:15, а след почивката германките поведоха доста сериозно и не изпуснаха да изравнят геймовете след 25:21.

20150405_145801 (Copy)

Третият гейм започна много равностойно, като Италия поведе с точка при 8:7 при първата техническа пауза. Германия поведе при втората пауза при 16:14. Италия обаче обърна резултата в своя полза и отново поведе след 25:21.

20150405_142639 (Copy)

Четвъртия гейм Италия започна много силно и поведе с 8:2 при първата техническа пауза. Италианките продължиха да водят и при втората техническа пауза резултатът беше 16:7 за тях. Мачът беше затворен при 25:14 за Италия.

20150405_144942 (Copy)

Така Италия завърши на 5-то място в крайното класиране Германия завърши на 6-та позиция.