Локомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Дани Кики избухна в края срещу Берое за късното 1:1!

Дани Кики донесе точката на Локомотив (Пд) срещу Берое, след като отбеляза късния изравнителен гол за своя тим при равенството 1:1. Иначе в срещата от 20-я ръг на “Лаута” Локомотив (Пд) губеше в резултата почти до последния съдийски сигнал, след като старозагорци откриха чрез Георги Динков в 56-та минута. След това равенство “смърфовете” завръшват календарната 2015г. на 7-о място с актив от 22т., докато Берое е -ти с 34т.

Срещата започна вихрено за домакинтие. В първата минута Зоран Балдовалиев намери Димитър Велковски зад защитата, но младокът стреля в тялото на Макенджиев. Само 2 минути след това Дани Кики получи топката в наказателното поле от Балдовалиев и падайки, стреля в долния ляв ъгъл на противниковата врата, но Макенджиев пак спаси.

В 15-та минута Бирсент Карагарен претендираше за дузпа заради леко побутване от Веселин Пенев. Реферът Ивайло Стоянов правилно не отсъди нищо в тази ситуация. В 21-та минута халфът на Берое Игор Джоман напредно добре отдясно. Центрирането му обаче беше слабо и защитата на Локомотив (Пд) се справи.

5 минути след това Александър Тунчев стреля с глава след центриране от пряк свободен удар на Димитър Велковски. Ударът му обаче беше слаб и не намери очертанията на вратата. В 39-та минута Игор Джоман стреля с глава след центриране от фаул, но топката прелетя над вратата.

В 48-та минута Иво Иванов отправи хубав удар с галва след корнер, но топката не намери очертанията на вратата.

Чудовищен шанс за Локомотив (Пд) в 51-та минута. След центриране отляво Тунчев се озова на изключително добра позоция пред Макенджиев, стреля с галва, но вратарят отрази като по чудо. След добавката Тунчев опита успореден пас на голлинията, но нямаше футболист на Локомотив (Пд).

ГОООЛ! В 56-та минута Георги Динков разстреля Витанов за 0:1. Това стана факт след много добра комбинация гостите, преминала през Неманя Милисавлевич и Игор Джоман, който с глава свали към границата на наказателното поле. От там Георги Динков с туповен изстрел разстресе напречната греда зад Витанов шут разтресе горната греда. След това топката падна зад гол линията, откочи отново към гредата и след нов удар в нея се оплете в мрежата.

След час игра Зоран Балдовалиев стреля от пряк свободен удар, но коженото кълбо срещна стената. При добавката Ванчо Траянов не беше точен.

В последните минути не се случва нищо интересно пред някоя от двете врати.

ГОООЛ! Дани Кики изравнява в 90-та минута! Александър Тунчев свали топката с глава пред наказателното поле и халфът със слаб, но много точен удар оформи крайното 1:1!

Стартови състави на двата отбора:

Локомотив (Пд): Витанов, Крумов, Тунчев (к), Вълчев, Стоянов, Траянов, Велев, Кики, Балдовалиев, Карагарен, Велковски (Илиян Йорданов 45′)

Старши треньор: Христо Колев

Берое: Макенджиев, Иванов (к), Андонов (Станислав Костов 79′), Исмаил Иса, Емин Ахмед (Венелин Филипов 45′), Динков, Василев, Милисавлиевич, Елиаш Да Силва (Георги Божилов 84′), Пенев

Старши треньор: Петър Хубчев

Главен съдия: Ивайло Стоянов