ВолейболИз градаСъбития

СНИМКИ: В уникална драма Русия победи Турция и e вторият финалист на Евроволей 2015 U18

Русия победи с 3:1 гейма (25:23, 26:24, 16:25, 26:24) Турция във втория полуфинал ден на Евроволей 2015 U18. Така утре от 19:00ч. в залата на Пловдивския университет Русия ще спори срещу Сърбия за европейската титла.

20150404_211504 (Copy)

В първия гейм Русия поведе при първото прекъсване при 8:7, но второто дойде при 16:15 за туркините. Рускините измъкнаха гейма с 25:23.

20150404_210408 (Copy)

Във втория гейм Турция поведе с 8:6 при първото техническа прекъсване. Русия обаче не само изравни, а дори и поведе с 2 точки при втората пауза 16:14 и въпреки, че Турция успя да изравни при 24:24, Русия измъкна гейма с 26:24 и поведе с 2:0.

20150404_203950 (Copy)

В третата част Турция отново поведе с 8:6 при първата техническа пауза. Туркините поведоха с 16:11 при втората техническа пауза и намалиха геймовете след 25:16.

20150404_210518 (Copy)

Първата техническа пауза при четвъртия гейм дойде при 8:7 за Русия. При втората техническа пауза Турция водеше с 16:14, рускините успяха да изравнят в много важен момент при 22:22 и дори поведоха при 23:22 и измъкнаха мача с 26:24.

20150404_210316 (Copy)

Двубоят беше изгледан от редица легенди на българския волейбол, сред които Стоян Гунчев, Любо Ганев, Димо Тонев и много други.

20150404_204001 (Copy)

Двубоят за третото място утре от 16:00ч. в залата на Пловдивския университет ще е между Белгия и Турция, а големият финал, който ще определи Европейския шампион за 2015 при девойките до 18 години ще е между отборите на Сърбия и Русия.