ВолейболНационалиПловдивчани

СНИМКИ: България с трета поредна загуба на Евроволей 2015

България загуби от Полша с 1:3 (25:27, 25:27, 25:23, 16:25) третия си двубой от Евроволей 2015, което се провежда в залата на Пловдивския университет.

IMG_0329 (Copy)

В първия гейм полякините започнаха вихрeно и поведоха с 6 точки при 8:2, Полша направиха преднината си 8 точки при втората техническа пауза при 16:8. Нашите момичета обаче не се предадоха и изравниха резултата 25:25, но все пак полякините измъкнаха гейма с 27:25.

IMG_0363 (Copy)
Полша поведе с 8:7 при първата техническа пауза, но момичетата на Радослав Бакърджиев направиха много хубава серия и поведоха с 3 точки при втората техническа пауза 16:13. Полша обаче изравни в решителния момент при 24:24, нашите момичета изпуснаха един два геймбола при 24:23 и 25:24 и вкрайна сметка загубиха гейма отново с 27:25.

IMG_0351 (Copy)

В третия гейм първата техническа пауза дойде при 8:6 за Полша, като при втората нашите момичета губеха с точка при 16:15 за полякините. Националките ни се пребориха за гейма и го взеха с 25:23.

IMG_0387 (Copy)

В четвъртия гейм националките започнаха добре и геймът беше равностоен, но след това Полша не остави никакви шансове на България след като поведе със сериозен актив и затвори мача при 25:16.

Като титулярки започнаха и трите маричанки в състава като капитанката Йоанна Атанасова беше най-резултатна с 13 точки, Ани Боздева добави 11, а Радостина Маринова се отчете с 5.

България: Ани Боздева, Радостина Маринова, Александра Миланова, Моника Кръстева, Полина Нейкова, Йоанна Атанасова – капитан, Златена Салабашева – либеро (Диана Казакова, Мадлен Рашева)

Можехте да следите с лайвскор двубоя с TribunaPlovdiv.bg!