Ботев ПловдивТопФутбол

СНИМКИ: Ботев се наложи над Етър, Виктор Генев се контузи

Отборът на Ботев (Пловдив) спечели и втората си контрола от зимната подготовка след като се наложи с 2:1 над тима на Етър. Головете за “каначетата” реализира Славчо Шоколаров (6,71), докато за “виолетовите” точен бе Даниел Младенов (13). В първата проверка “жълто-черните” разбиха третодивизионния Гигант (Съединение) с 7:0.

Срещата бе наблюдавана на живо от новия силен човек в Ботев – Антон Зингаревич, който гледа и победата на “канарчетата” над Гигант. Лошата новина на пловдивчани е свързана с контузията на Виктор Генев, като тепърва ще се установява колко тежка е тя.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 5-ата минута се откри първата добра възможност за Ботев. След центриране от ъглов удар Виктор Генев стреля с глава, но неточно.

Минута по-късно обаче пловдивчани откриха резултата. Славчо Шоколаров открадна една топка в половината на Етър, успя да пробие, да финтира добре защитник на “виолетовите”, а след това и да завърши хубаво с удар по земя в далечния ъгъл на Христо Иванов.

В 13-ата минута резултатът вече бе равен. След центриране от пряк свободен удар топката попадна във футболист на гостите, който не се поколеба и центрира. Последва неразбирателство в наказателното поле на Ботев и топката бе засечена с глава от играч в лилаво – 1:1.

В 16-ата минута Виктор Генев получи неприятна травма и се наложи да бъде заменен принудително.

В 25-ата минута след центриране в наказателното поле на гостите, Бисер Бонев отправи силен удар, но над вратата на Етър.

През второто полувреме на вратата на Ботев бе извършена смяна. Георги Аргилашки замени Янко Георгиев, но само 3 минути след своето появяване стражът трябваше да се намесва добре, за да спаси опасен удар на великотърновци от около 25 метра.

В 53-ата минута голмайсторът на Ботев Атанас Илиев можеше да направи резултата 2:1. След центриране по земя централният нападател засече кълбото, но в последния момент защитник на гостите го спря на голлинията.

“Канарчетата” успяха да реализират втори гол 20-ина минути преди края на двубоя, след като Славчо Шоколаров отново успя да се разпише. Полузащитникът застана зад топката при изпълнение на пряк свободен удар и след технично изпълнение насочи топката по земя в близкия ъгъл на вратата, с което изненада стража на Етър и покачи до 2:1.

Една минута преди края Шоколаров имаше шанс да запише своя хеттрик, но пропусна да направи резултата 3:1 от дузпа.

Ботев – Етър 2:1
1:0 Славчо Шоколаров (6)
1:1 Младенов (13)
2:1 Славчо Шоколаров (71)

Ботев: 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипове, 4. Виткро Генев, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 18. Бисер Бонев, 24. Кевин Янсон, 27. Иван Василев, 88. Славчо Шоколаров, 22. Реда Рабей, 9. Атанас Илиев

Етър: 1. Христо Иванов, 72. Марк Едур, 26. Мариян Иванов, 81. Венелин Филипов, 18. Никола Фемиа, 20. Яни Пехливанов, 11. Даниел Младенов, 7. Милчо Ангелов, 22. Ловре Кнежевич, 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно