СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев се върна на победния път и се завърна в шестицата

Ботев победи Хасково с 2:0 в двубой от 18-ия кръг в елита и се върна на победния път. Пловдивчани бяха записали три поредни загуби в последните си три мача и днешната среща, която беше и повторен дебют на Пепо Пенчев начело на тима, трябваше да бъде взет. Цветелин Чунчуков в 55-та и Лъчезар Балтанов в 70-та вкараха головете за Ботев. Срещата можехте да следите на живо с лайвскор в TribunaPlovdiv.bg.

В 6-та минута Радослав Терзиев центрира в пеналта, а Балтанов свали към Чунчуков, който отправи удар с глава, но изстрелът беше неточен.

В 13-та минута Марин центрира по тревата, но Банков се намеси преди Чунчуков да вкара на опразнената врата.

В 27-та минута Иван Цветков стреля от границата на пеналта, Банков успя да избие, а при добавката Мариян Огнянов реши да прехвърля вратаря на Хасково и ударът му премина в аут.

Секунди по-късно Цветков центрира към Чунчуков, но в последния момент Ковачев изби топката пред глава на Чунчуков, който щеше да отправи удар в опразнената врата.

IMG_0092 (Copy)

В две поредни атака Чунчуков не успя да засече топката при центрирания на Момчил Цветанов и Лазар Марин.

В 47-та минута Лъчезар Балтанов засече центриране с глава, но Банков улови.

В 55-та минута Ботев успя да открие резултата, след като Балтанов центрира в пеналта към Цветелин Чунчуков, който разстреля Банков за 1:0.

IMG_0035 (Copy)

Ботев можеше да удвои малко по-късно, но Банков спаси удара на Иван Цветков, а след това последва и удар на Балтанов, но той беше спасен от вратаря на Хасково.

В 63-та минута Чунчуков засече с глава центрира от корнер, но ударът му срещна напречната греда.

В 70-та минута Ботев удвои преднината си, след като Йордан Христов центрира по земята в наказателното поле, където Лъчезар Балтанов успя да за сече топката за 2:0.

IMG_0065 (Copy)

С тази победа Ботев събра 27 точки и се завърна в шестицата преди двубоя на Литекс срещу Славия.