СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев окончателно довърши Левски и си осигури и на практика участие в Европа

Ботев за трети пореден път този сезон победи Левски. Пловдивчани победиха с 2:0 с голове на Куртеан в края на първата част и на Цветков в края на двубоя. И на практика Ботев си осигури участие в Лига Европа, след като вече е на цели 7 точки пред петия Левски.

Първото полувреме не беше от най-интересните като се стигна до цели 6 картона. Само до 30 минута четирима играчи от Левси и един от Ботев получиха официални предупреждения.

В 16-та минута Гаджев отправи неточен удар.

А десет по-късно Вандер стреля от дистанция и Блажевич улови, като това беше и първия удар в очертанията на вратата за един от двата съперника.

IMG_4858 (Copy)

В 34-та минута Мики Орачев се контузи и беше заменен от Рикардо Нунес.

Последва удар от разстояние на Куртеан.

В 41-та минута Ботев откри резултата. Доре пусна пас към Хавмза, който отправи удар, като той беше блокиран от Блажевич. Топката попадна при Куртеан, който на опразнената врата реализира за 1:0.

През второто полувреме Левски започна с натиск в първите минути. Като Старокин отправи точен удар, който беше уловен от Стаховяк, а след това последва и неточен удар на юношата на ЦСКА.

В 55-та минута “сините” пропуснаха най-чистото си положение. Туре излезе сам срещу Стаховяк, халфът на гостите стреля право във вратаря на Ботев.

В 57-та минута и Ботев можеше да удвои преднината си, Хамза засече центриране от корнер на Вандер, но не успя да насочи добре топката към вратата.

В 64-та минута Хамза изведе чудесно Доре, който се измъкна от двама играчи на Левски, но не успя да насочи добре топката и тя излезе в аут.

В 77-та минута Божинов отблизо не успя да изравни.

А в 82-та минута отново Божинов прати топката над вратата.

В 89-та минута Доре пусна топката по тревата в пеналта, където Иван Цветков я засече за крайното 2:0.

С тази победа Ботев дръпна със 7 точки на Левски и е и на практика в евротурнирите.