Ботев ПловдивДербито на ПловдивЛокомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев обърна Локомотив за 3 минути в 95-то Пловдивско дерби

Ботев обърна Локомотив в 95-то Пловдивско дерби, което се играе за първи път извън Пловдив. На националния стадион Здравко Лазаров откри в 60-та минута за Локомотив, а в последните минути Ботев направи пълен обрат. Първо в 84-та Хамза изравни, а Цветков донесе победата на Ботев в 87-та минута.

Още във втората минута Ботев можеше да открие Мариян Огнянов стреля от 8 метра, но Господинов успя да спаси.

Малко по-късно Гади засече центриране, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 11-та минута Гади намери очертанията на вратата отново след като засече центриране с глава, но този път Стаховяк спаси.

Малко по-късно Доре засече центриране, но топката излезе в аут.

В 16-та минута Ботев имаше много чисто положение да открие, Мариян Огнянов центрира от корнер, а Хамза беше непокрит, но изстрелът на тунизиеца беше блокиран от играчи на Локомотив.

Последва неточен изстрел на Белаид от фаул.

IMG_2943 (Copy)

В 29-та минута Ромарио центрира от фаул, Доре игра с глава и прати топката над вратата.

В 33-та минута Мартин Камбуров проби отдясно на Стаховяк, беше спрян от Лукин и топката излезе в аут.

В 41-та минута Мартин Камбуров отправи удар в пеналта, Лукин успя да го блокира.

През второто полувреме Станимир Стоилов направи смяна като замени Ромарио с Вандер.

IMG_2910 (Copy)

В 53-та минута Вандер центрира, но Диего изчисти топката и предотврати опасност пред вратата на Локомотив.

В 60-та минута Локомотив откри,Мартин Камбуров изведе чудесно сам срещу Стаховяк Здравко Лазаров, опитният играч копна топката и откри резултата.

IMG_2916 (Copy)

Стоилов реагира със смяна като замени Мариян Огнянов и пусна Александру Куртеан.

В 65-та минута Ботев изпусна най-добрата си възможност, Доре получи топката в малкия пеналт, игра с пета, но Господинов успя да спаси.

Малко по-късно Александър Станков направи първата си смяна, като замени голмайстора Лазаров със Спас Делев.

Ботев направи няколко пропуска, първо в 68-та минута Хамза не успя да намери очертанията на вратата, а в 70-та удар на Анисе беше спасен от Господинов.

Стоилов направи и третата си смяна като замени Феребори Доре с Иван Цветков, а Станков замени Тижани Белаид с Александър Якимов.

IMG_2967 (Copy)

В 84-та минута влезлият като резерва Александру Куртеан центрира към Хамза, който засече с глава за 1:1.

Само три минути по-късно в 87-та минута отново Куртеан центрира този път от фаул, а Цветков с глава засече за пълния обрат 2:1.

До края на мача Локомотив опита да изравни, но решителни намеси на Стаховяк при центрирания отчая “смърфовете”.

Така Ботев спечели Пловдивското дерби в 95-то историческо дерби, което за първи път се игра извън Пловдив.

IMG_2970 (Copy)

Ботев – Локомотив 2:1

Голмайстор: 0:1 Здравко Лазаров 60 мин. 1:1  Хамза Юнес  84 мин. 2:1 Иван Цветков 87 мин.

Жълти картони: Феребори Доре, Хамза Юнес, Иван Цветков (Ботев), Йордан Тодоров, Аласан Н’Дайе, Тижани Белаид (Локомотив)

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Серджан Лукин, Веселин Минев, Георги Сърмов, Абел Анисе, Мариян Огнянов (Александру Куртеан 65), Ромарио Кортзорг (Вандер Виейра 46), Феребори Доре (Иван Цветков 76), Хамза Юнес

Резерви: Илия Николов, Филип Филипов, Александру Бенга, Александру Куртеан, Вандер Виейра, Иван Цветков, Томаш Иршак

Локомотив: Йордан Христов, Диего Фераресо, Александър Тунчев, Асен Георгиев, Йордан Тодоров, Аласан Н’Дайе, Хамед Намуши (Жозеф Мендес 89), Тижани Белаид (Александър Якимов 79), Крис Гади, Здравко Лазаров (Спас Делев 68), Мартин Камбуров

Резерви: Кирил Акалски, Тихомир Трифонов, Александър Якимов, Костадин Марков, Стелиос Илиадис, Спас Делев, Жозеф Мендес

Следи всичко по време Дербито на България с TribunaPlovdiv.bg.