Слаба защита и безидейна атака доведоха Ботев до тежко поражение в Ловеч

Отборът на Ботев (Пд) претърпя тежко поражение при гостуването си на Монтана на “Градския стадион” в Ловеч.

“Канарчетата” отстъпиха с 3:1 в срещата от тринадесетия кръг на Първа лига. В този двубой защитата на пловдивчани буквално се срути в и допусна цели три гола за трети път от началото на сезона – преди това единствено Лудогорец (4:1) и Черно море (3:2) успяха да обележат три попадения във вратата на Ботев (Пд).

Стивън Петков даде преднина на домакините още в 31-та минута. В началото на втората част Сергей Георгиев в 58-та и отново Петков в 70-та буквално отказаха футболистите на Николай Киров от преследването на каквото и да е било в този сблъсък.

Почетното попадение за пловдивчани реализира Жоао Пауло в 91-та минута на срещата, но това бе крайно недостатъчно.

След този изненадващ провал “канарчетата” се свличат до шестата позиция във временното подреждане с 18т., докато Монтана вече е 13-ти с 8т.

Началните минути на срещата бяха спокойни, като и двата отбора търсеха повече разузнаването на съперника и не предприемаха по-сериозни действия в предни позиции.

Първото положение в мача бе на сметката на Монтана. В 10-та минута Стивън Петков намери топката с глава след центриране, но ударът не затрудни вратаря на гостите – Георги Георгиев.

Едва не се стигна до куриозен момент в 14-та минута, когато Христо Иванов не успя да овладее топка, върната към него. Кълбото продължи пътя си към вратата на Монтана, но вратарят на домакините догони топката и поправи грешката си.

Три минути по-късно домакините получиха прекрасна възможност да поведат в резултата, след като техен играч беше съборен в близост до наказателното поле на Ботев. С изпълнението на пряк свободния удар се нагърби Петър Атанасов, който обаче не успя да прехвърли стената на “канарчетата”.

Последваха силни минути на “монтанчани”, в които топката беше в по-голяма част от времето в тяхно владение. До положение обаче така и не се стигна.

Отново Стивън Петков беше близо до октриване на резултата в 29-та минута, но нападателят не успя да засече топката.

ГОООЛ за Монтана! 1:0

В 31-та минута добро центриране от корнер на Фернандо беше оползотворено от дебнещия Стивън Петков, който надскочи Стенио. В следващите минути отборът на Ботев по никакъв начин не успя да затрудни Монтана. Домакините заложиха на бързи контраатаки, в които главно действащо лице бе асистиралият за първия гол – Фернандо.

Две минути преди края на първата част Омар Косоко не успя да досигне до центрирана топка и да изравни резултата. С това положение завърши първата част на мача, в което тимън на Ботев беше доста пасивен.

След подновяването на мача Монтана продължи да атакува, а главно действащо лице беше Фернандо да Силва, който в рамките на няколко секунди отправи два удара по посока вратата на “канарчетата”. В първия случай Георгиев се намеси добре, а при последвалата добавка Фернандо нацели страничния стълб.

В 50-та минута на Стивън Петков, а след това Бамба пропуснаха възможността да дадат по-сериозен аванс на монтанчани.

ГООООЛ за Монтана! 2:0 Сергей Георгиев прави резултата 2:0.

В 54-та Сергей Георгиев получи топката в опасна зона, справи се с персоналния си пазач Крум Стоянов, след което матира Георгиев с плътен шут в долния десен ъгъл.

ГОООЛ за Монтана! 3:0

В 70-та минута Стивън Петков отбеляза трети гол за отбора си, правейки резултата класически.

ГОООЛ за Ботев! 3:1

Футболистите на Ботев (Пд) все пак успяха да реазлират почетене гол в самия край на двубоя. Жоао Пауло получи топката малко пред границата на наказателното поле и с безпощаден шут оформи крайното 1:3, реализирайки деветия си гол от началото на сезона.

Стартови състави:

Монтана: Христо Иванов, Гаийерме Да Соуса, Иван Михов, Диарасоуба Бамба, Христос Контохристос, Костадин Дяков, Георги Коруджиев, Петър Атанасов, Фернандо Дос Сантос, Стивън Петков, Сергей Георгиев

Ботев Пловдив: Георги Георгиев, Радослав Терзиев, Даниел Златков, Стенио Сантош, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Меледже Омнебес, Даниел Кутев, Жоао Араужо, Омар Косоко, Иван Иванов