СНИМКИ И ВИДЕО: Слаб Ботев загуби от Локомотив в София

Локомотив София победи Ботев с 3:2 в среща от 13-ия кръг на “А” група. Пловдивчани изиграха много слаб мач и закономерно загубиха. Марко Ранджелович откри още в 7-та минута, но Ботев изравни бързо в 15-та минута, когато Педро се разписа, но през второто полувреме при двете си по-сериозни атаки домакините вкараха два гола, първо Веселин Минев си вкара автогол, а после Маркиньос вкара за 3:1. Крайното 3:2 оформи Вандер.

Още в 7-та минута Локомотив успя да поведе, Гаел Нлундулу центира към Марко Ранджелович, който засече с глава центрирането и откри резултата.

В 10-та минута Ботев можеше да изравни Анисе центрира към Педро, който засече топката с глава, но холандецът прати топката в аут на опразнената от Галев врата, а след това Педро получи и жълт картон за симулация.

В 15-та минута Ботев изравни Валери Домовчийски изведе чудесно Луис Педро зад гърба на защитата на домакините и холандецът този път не сбърка за 1:1.

Последва опасен удар от разстояние на Румен Трифонов.

В 23-та минута Бобан Грънчаров получи жълт картон за груб фаул.

В 29-та минута Анисе беше повален от Том в пеналта, но Александър Костадинов прецени, че няма дузпа.

Ботев вкара втори гол в 32-та минута, когато Ромарио реализира на опразнената от Галев вратар, но попадението беше отменено поради нарушение срещу вратаря на домакините.

В 40-та минута Том отправи доста неточен удар.

В 43-та минута Педро намери добре Ромарио, който отправи удар от границата на пеналта, но той стреля право в ръцете на Галев.

В 48-та минута Домовчийски изпълни пряк свободен удар в стената, топката попадна при Борис Галчев, който отправи неточен изстрел.

В 51-та минута Луис Педро центрира от корнер Сивард Спрокел с глава засече, но топката преми опасно над вратата.

В 53-та минута Локомотив вкара изключително комичен гол Маркиньос навлезе в пеналта и беше спрян, но Веселин Минев настъпи топката и си отбеляза автогол.

В 56-та минута Луис Педро пропусна чудесна възможност от близо да изравни. В 60-та минута Ромарио направи нов невероятен пропуск, след като стреля в пеналта право в Галев.

В 63-та минута Иван Цветков изведе чудесно Ромарио с пета, който обаче отново направи пропуск и прати топката в аут.

В 68-та минута Ботев изравни, но голът беше отменен, след като Борис Галчев центрира към Бобан Грънчаров, който засече с глава, но съдията Александър Костадинов не отсъди гол, защото не беше дал сигнал.

В 72-та минута след невероятна грешка в защитата на Ботев Маркиньос преодоля Стаховяк и реализира за 3:1.

В 82-та минута Сърмов отправи лек удар, който Галев спаси. Малко по-късно след пробив на Ромарио, топката беше изчистена и попадна при Сърмов, но Галев спаси.

В даденото от съдията 5-но продължение Вандер изпълни чудесно пряк свободен удар и намали резултата.

В добавеното време Маркиньос можеше да отбележи 4-ти гол за Локомотив София, но Стаховяк спаси.

Така Ботев завърши полусезона на 5-то място, но още следващия кръг може да се върне на 3-то място. Локомотив София пък е 8-ми с 16 точки на само 3 зад 7-ия Левски.

Локомотив София – Ботев 3:2

Голмайстор: 1:0 Марко Ранджелович 7 мин. 1:1 Луис Педро 15 мин. 2:1 Веселин Минев (автогол) 54 мин. 3:1 Маркиньос 72 мин. 3:2 Вандер 90 + 2 мин.

Жълти картони: Луис Педро, Бобан Грънчаров, Йордан Христов (Ботев), Том, Александър Бранеков (Локомотив София)

Локомотив София: Валентин Галев, Елтон Дос Ройс, Марко Ранжелович, Александър Бранеков, Крис Матютю, Азрак Махамат, Том (Даниел Пеев 77), Маркиньос – к, Гаел Нлундулу, Румен Трифонов (Димитър Илиев 85), Крум Бибишков (Сота 58)

Резерви: Божидар Митрев, Илиян Гаров, Александър Дюлгеров, Даниел Пеев, Искрен Писаров, Сота, Димитър Илиев

Ботев Пловдив: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Веселин Минев – к,Томаш Иршак, Борис Галчев (Георги Сърмов 77), Луис Педро, Валери Домовчийски (Иван Цветков 58), Абел Анисе (Вандер 77), Ромарио Кортзорг

Резерви: Росен Андонов, Елведин Джинич, Луис Енрике, Вандер Виейра, Иван Цветков, Георги Сърмов, Костадин Дяков