Ботев ПловдивНационалиФутбол

Слаба България изпусна дузпа и допусна срамно равенство срещу Малта

България загуби всякакви шансове за класиране на Евро 2016, след много слаб мач срещу Малта завършил наравно 1:1. Андрей Гълъбинов откри още в 6-та минута, а Клейтън Файла от дузпа изравни в началото на второто полувреме. Националите удариха две греди, а най-фрапантно беше пропусната дузпа от Ивелин Попов.

България успя да открие резултата още в 6-та минута, когато Ивелин Попов центрира, а Мишо Александров свали топката към Андрей Гълъбинов, който не сгреши и откри резултата.

В 26-та минута Миланов намери Гълъбинов, който с много хубав удар нацели напречната греда.

Вместо да вкарат втори гол обаче националите пропуснаха лесни положения.

В 49-та минута Малта получи пресилена дузпа след фаул на Веселин Минев в пеналта, а Клейтън Файла успя да изравни.

В 62-та минута Манолев центрира и Попов засече с глава, но топката срещна гредата.

В 76-та минута България получи дузпа, след като играч на Малта изрита Мицански в пеналта. Вместо да се възползват обаче националите с лека ръка я пропуснаха. Ивелин Попов прати топката високо над вратата.

След това последваха още няколко атаки пред вратата на Малта, но чистите положения липсваха и така България записа един от най-срамните си резултати.

Повиканият за първи път в националния отбор играч на Ботев Милен Гамаков не успя да дебютира като остана на резервната скамейка.