МарицаФутбол

“Розите” от Казанлък убодоха ФК Марица

Отборът на ФК Марица загуби с 1:0 при гостуването си на “Розова долина” в Казанлък в дербито от 5-я кръг в Трета лига – Югоизточна група.

Срещата се игра на ст.“Севтополис” в града на розите и предложи на зрителите оспорван двубой с доста битка в средата на терена, но с малко положения пред двете врати.

Първата част бе равностойна, като “Марица” имаше възможност на три пъти да открие резултата, но Венцислав Гюзелев и Николай Павлов не се възползваха от своите шансове. Домакините също пропуснаха малкото изгодни за гол ситуации пред Илия Николов.

През второто полувреме домакините имаха по-чистите положения, макар да бяха малко на брой.

Емил Рачев в 64-та минута успя да открие резултата. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле на “жълто-сините” и със силен удар отбеляза единственото попадение в мача. До края на срещата двата отбора имаха малко шансове да променят резултата.

Отборът на “Розова долина” има пълен актив от 12 точки от 4 мача, като подобно на “Марица” са с мач по-малко, заемайки втората позиция. Водач в класирането е “Карнобат” с 15 точки, но от 5 мача. “Марица” (с мач по-малко) заема 10-та позиция в класирането с 6 точки.

В следващия 6-ти кръг тимът на “Марица” приема на своя стадион в квартал “Кършияка” отборът на “Гигант” (Съединение), който в събота надигра “Евроколеж” като домакин с 3:1.

Марица”: Илия Николов, Алил Кардашев, Мирослав Пушкаров, Пламен Табаков, Петьо Димитров, Красимир Иванов, Борислав Караматев, Георги Арабаджиев (Георги Георгиев), Венцислав Гюзелев (Борислав Никифоров), Даниел Спасов (Димитър Юруков), Николай Павлов

Розова долина”: Цветан Тодоров, Николай Цонков, Петко Георгиев, Димитър Вакавлиев, Диан Димов, Иван Цанков (Атанас Апостолов), Емил Рачев, Ахмед Фаиков, Владислав Калайджиев (Милен Христов), Григор Георгиев, (Камен Петков), Кристиан Петров

Източник: Фейсбук страница на ФК Марица