ФК РаковскиФутбол

Раковски удари лидера Марек в Дупница и му нанесе първа загуба

Раковски записа изключително важна победа в борбата за оставане в “Б” група. Тимът победи лидера Марек като гост в Дупница и му нанесе първа загуба от началото на сезона.

Раковски вкара две попадения в рамките на само 7 минути. Първо във втората минута Петър Атанасов откри, а в 9-та минута Цветан Павлов реализира втори гол.

Марек успя да намали още в 17-та минута чрез Димитър Георгиев, но до края на двубоя домакините не успяха да стигнат до равенството и записаха първа загуба от началото на сезона.

С победата Раковски събра 15 точки, но остана под чертата на 13-та позиция, но вече на само две точки от спасителното 10-то място.

Марек пък е лидер с 39 точки и преднината му беше стопена само с една, след като преследвачът Хасково се издъни в Русе и завърши 0:0 с Дунав.