Ботев ПловдивДюшФутбол

Разгромна победа за Ботев 98 при подновяването на шампионата

Ботев разгроми с 6:1 Кричим в мач от първия пролетен кръг в първенството при Юноши младша възраст 1997/98. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата на “жълто-черните” в Коматево.

Изненадващо гостите успяха да поведат, след като Стефан Ортакчиев се възползва от груба грешка в центъра на отбраната на пловдивчани и останал сам срещу Ангел Хайдаров не сгреши. 5 минути по-късно “канарчетата” стигнаха до равенството след гол на Лъчезар Захариев. До края на първата част резултатът стана 3:1, а двете попадения за Ботев бяха реализирани от родения през 1999 година Мартин Татаров.

След почивката доминацията на “жълто-черните” продължи и възпитаниците на Иван Кочев създадоха една дузина положения пред противниковата врата. Лъчезар Захариев направи резултата 4:1, Атанас Пашалиев също се разписа, реализирайки дузпа, а малко преди края Захариев оформи своя хеттрик.

“Най-важното е, че имаше настроение в играта ни. Получиха се добри неща в атака, но в защита не стояхме добре. Влязохме лошо в мача, но след това показахме хубави неща.”, заяви след двубоя треньорът на “канарчетата” Иван Кочев.

Съставът на Ботев: Ангел Хайдаров (70` Евгени Бакларов), Александър Иванов, Петър Тодоров (41` Георги Натанаилов), Димитър Минчев, Атанас Пашалиев, Петър Чалъков, Илко Заиров (60` Костадин Бекяров), Лъчезар Захариев, Мартин Анастасов, Сонер Полат, Мартин Татаров

Снимка и източник: academy.botevplovdiv.bg