Левски СофияЛокомотив ПловдивТопФутбол
ЕКСКЛУЗИВНО

СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив пренаписа историята си! Втора поредна Купа е на един мач разстояние!

Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира на втори пореден финал за Купата на България след нулево равенство с Левски на реванша. „Смърфовете” спечелиха първата среща с два чисти гола и с общ резултат 2:0 ще защитават трофея си на финала.

В първите минути на мача играта бе равностойна, като до интересни ситуации пред двете врати не се стигна.

В 7-ата минута Салинас намери Томашевич, който стреля, но доста в страни от целта.

“Сините” са отборът, който има предимство в притежанието на топката, но засега без особен успех.

В 19-ата минута хубава атака на столичани завърши с центриране на Иван Горанов към Паулиньо, но той се намираше в положение на засада.

В 22-ата минута страхотна комбинация между двама футболисти на домакините изведе Спиерингс на хубава позиция, но Луков успя да го изпревари и улови топката.

В 24-ата минута Левски като по чудо не откри резултата. Станислав Иванов навърза няколко човека в “черно-бяло” и от около 7-8 метра стреля в страни от целта.

В 28-ата минута Каргас стреля с глава след центриране от ъглов удар, но много неточно.

В 40-ата минута Умарбаев центрира от статично положение, но “синята” отбрана успя да се справи без проблем.

В 43-ата минута Локомотив изпусна невероятен шанс да убие интригата вкарвайки гол. Страхотно центриране на Томашевич в наказателното поле намери Бирсент Карагарен, който стреля, но Георги Георгиев спаси по-блестящ начин.

Начало на второто полувреме!

Още в началните секунди на втората част играта бе спряна за малко, заради димки от домакинската публика.

В 56-ата минута хубава комбинация между Салинас и Томашевич завърши с пас към Аралица, който бе зад защитата и бе маркирана засада.

В 64-ата минута страхотна атака на сините завърши с центриране на Иван Горанов в наказателното поле, където Паулиньо стреля, но Луков с блестяща намеса отрази.

В 65-ата минута Луков направи нова феноменална намеса, с която не позволи на столичани да открият резултата. Найджъл Робърт със завъртане стреля към вратата на Локомотив след върната с глава топка от Холмар, но Луков с две ръце изби напред. Там беше Райнов, който опита да довкара, но бранител на гостите се хвърли в краката му и парира удара.

В 74-ата минута Каргас стреля от далечно разстояние, но много високо и в страни от вратата на “смърфовете”.

В 83-ата минута Димитър Илиев напредна с топка в крака отдясно и подаде по земя за Карагарен. Той, от своя страна, стреля, но Янис Каргас сложи крака на пътя на топката и блокира удара му.

В 88-ата минута Луков направи поредно блестящо спасяване след удар на Робърта и отново отчая домакините.

В 91-ата минута гол на “сините” бе отменен заради фаул в атака.

Така ”черно-белите”се класираха на исторически за тях втори финал.

Левски: Георги Георгиев, Иван Горанов, Холмар Ейолфсон, Паулиньо, Симеон Славчев (Мартин Петков 68′), Франко Мазурек (Райнов 46′), Йоанис Каргас, Живко Миланов (к),Хали Тиам (Илия Юруков 89′), Стайн Томас Спиерингс (Робърта 46′), Станислав Иванов (Здравко Димитров 87′)

Старши треньор: Георги Тодоров

Локо Пд: Мартин Луков, Динис Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (Момчил Цветанов 71′), Бирсент Карагарен, Йосип Томашевич, Лукас Салинас (Акиниеми 68′), Димитър Илиев (к), Анте Аралица (Малонга 74′)