Новини

От 15 години пловдивчанин не е печелил медал на европейско по лека атлетика

1 коментар 📁 В чужбина, Други спортове, Пловдивчани 🕔08.март 2015

Цели 15 години Пловдив чакаше медал от европейско първенство по лека атлетика! Това чакане свърши днес със сребърния медала на Габриела Петрова в тройния скок.

Габи е състезателка на атлетически клуб Локомотив Пловдив като тя продължава с чудесното си представяне през годината. Тя спечели държавното първенство в зала и записа втория най-добър резултат за сезона и трети най-добър резултат в България.

За последно на европейското в зала през 2000г. в Гент двама пловдивчани спечелиха медали на шампионата. Илия Дживондов стана европейски шампион в бягането на 400 метра, а Ива Пранджева спечели два бронзови медали на дълъг скок и отново троен скок.

С медала на Габриела Петрова България завърши на 20-то място в крайното класиране по медали. Радослава Мавродиева спечели бронз на тласкане на гюле вчера, а днес Габи Петрова се окичи със среброто в тройния скок.