Ботев ПловдивЛокомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Без блясък! Локо и Ботев поделиха пая! Ожболт не успя с пета, “жълто-черните” не наведоха глава!

Без победител в 109-ото Дерби на Пловдив…

Локомотив Пд и Ботев Пд не успяха да се победят и завършиха при 1:1 на ст.“Локомотив“ в парк „Лаута“ в среща от 8-ия кръг на efbet Лига.

Лазар Марин даде аванс на „канарчетата“ в 8-ата минута и шокира по-голямата част от препълнените трибуни на стадиона. Въпреки че Локомотив Пд бе по-активният отбор през повечето време, „смърфовете“ се добраха само до едно попадение дело на бранителя Стивън Езе след статично положение.

Така малко повече от 3 месеца след финала за Купата на България, в който Локомотив Пд надделя с 1:0, сега в първото дерби за новия сезон, двата тима не успяха да се победят, поделяйки точките.

С оглед на успеха във финала през май и възхода в последните месеци „смърфовете“ бяха считани за фаворит в двубоя, но ранният гол и бойките действия на „канарите“ в защита им позволиха да отмъкнат нещо при гостуването на вечния съперник.

Голяма загуба за Ботев Пд бе липсата на звездите Тодор Неделев и Антонио Вутов, които лекуват травми.

След това равенство “черно-белите” остават трети с 14 точки, докато Ботев Пд вече е 9-ти с 9 пункта.

Началото не бе динамично, а по-скоро предпазливо. В 4-ата минута Ботев стигна до пряк свободен удар отляво по атаката, на 6-7 метра от аутлинията. Хърватският футболист фалцира топката коварно към вратата. Луков беше излязъл на около метър-два пред голлинията си, но все пак не позволи прехвърляне.

Първият удар към вратата на някои от двата тима бе отправен от тима на домакините. Ален Ожболт пое топката малко след центъра на игрището, напредна и стреля силно с десния крак, но в аут.

ГООООЛ Лазар Марин даде аванс на Ботев Пд в 8-ата минута 0:1!

Еберт проби отляво, след което намери Марко Перван пред наказателното поле на съперника. Хърватинът чукна към Лазар Марин, който се измъкна зад гърба на Езе. Крилото успя да се пласира добре и с прецизен удар да отиграе голово покрай Луков.

Секунди след това Димитър Илиев стреля от около 20 метра, но право в ръцете на Янко Георгиев. В 11-ата минута Лъчезар Балтанов шутира от дистанция, но и той не намери целта.

В 23-ата минута Димитър Илиев се преброи за кълбото пред наказателното поле на Ботев Пд и опита шут. В последния момента обаче Кристиан Димитров сложи крак на пътя на топката и изби в корнер. След неговото изпълнение Милош Петрович получи на добра дистанция, фронтално на вратата на “смърфовете”. Ударът му обаче премина високо над вратата на Георгиев.

В следващите минути Локомотив Пд пренесе играта в половината на съперника, но добре подреденият тим на “канарчетата” устояваше. В 41-ата минута Ален Ожболт получи в наказателното поле, елиминира съпротивата на Кристиян Димитров и стреля с десния крак, но крайно неточно в аут.

Минута по-късно Умарбаев преодоля двама отляво на наказателното поле и подаде към Цветанов. Той стреля без подготовка с левия крак, но отново неточно.

ГООООЛ Стивън Езе изравни за Локомотив Пд в 53-ата минута 1:1!

Парвиз Умарбаев центрира перфектно от пряк свободен удар отляво на далечна греда. Там Кристиан Димитров тотално загуби физическия дуел с Езе и бранителят на домакините с мощен удар вкара за своя тим.

В 60-ата минута Ален Ожболт отново опита нещо магическо, след като стреля пета. Този път топката му бе подадена от Димитър Илиев около малкото наказателно поле. Ожболт бе на добра позиция, за да опита техничен удар с пета, но Янко Георгиев остана хладнокръвен и улови.

В 66-ата минута Александър Тонев изненада вратаря Мартин Луков с коварно центриране, което се насочи към близкия ъгъл на вратата. Стражът не рискува и боксира в корнер. След него не последва нищо за вратата на домакините.

В 70-ата минута Много спорно решение на съдиите, които спряха потенциално голова атака на Локомотив със засада. Ожболт намери Аралица на границата на наказателното поле. Хърватинът излизаше сам срещу вратаря, ако не бе вдигнатия флаг. Повторенията показаха, че отсъждането определено подлежи на дискусии.

Минута по-късно Марко Перван бе оставен сам в противоположното наказателно поле. Той получи, след пас на Филипов отдясно, но ударът му се спря в обятията на Мартин Луков.

В 81-ата минута Станислав Шопов, секунди след влизането си, центрира прекрасно от левия фланг. Стивън Езе не успя да се намеси по най-добрия начин и кълбото го прехвърли, за да може Димитър Пиргов да изскочи от нищото и да стреля глава. Топката обаче не пожела да влезе във вратата на Луков, отби се в напречната греда и излезе в аут.

В 85-ата минута акция отдясно на “черно-белите” позволи на Карагарен да навлезе в наказателното поле, след което да върне към нахлуващия Димитър Илиев. Капитанът си вдигна технично топката и стреля от воле, но право в ръцете на Георгиев.

В 88-ата минута Ален Ожболт можеше да реши мача след топовен изстрел от около 25 метра, но ударът премина встрани от десния опразнен ъгъл на вратата на Ботев Пд. Малко след това от идентична позиция подобен удар опита Йосип Томашевич, но Янко Георгиев отново бе на място и “канарите” оцеляха.

Стартови състави на двата отбора:

Локомотив Пд: Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Петър Витанов (Дейвид Малембана 52′), Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов (Един Бахтич 80′), Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Ален Ожболт, Анте Аралица (Георги Илиев 71′)