Локомотив (Пд) изля целия си гняв върху Оборище и стремглаво върви напред за Купата!

Отборът на Локомотив (Пд) се върна на победния път по изключително запомнящ се начин.

“Смърфовете” постигнаха много сладка победа над гостуващия Оборище (Панагюрище) с 6:0 в 1/8 финален мач за Купата на България и уверено погледнаха напред в турнира.

Два гола за успеха на пловдивчани отбеляза Симеон Райков (12′, 61′), а по един добавиха Мартин Камбуров (45′), Георги Вълчев (18′) и много дейните през втората част резерви Бирсент Карагарен (83′) и Димитър Велковски (86′).

Това е първи успех за “смърфовете” от 24 септември, когато в Бургас бе победен тимът на Нефтохимик (2:1).

Срещата започна с умерен натиск на гостите, които в по-голямата част от първите минути владееха топката.

Първото по-опасно положение за гол дойде в 9-та минута, когато Мартин Камбуров получи топката в наказателното поле, но опитът му за удар беше блокиран от защитник на гостите, а след това топката бе лесна за вратаря на Оборище.

Минутка след това Димо Бакалов и Мартин Камбуров излезнаха двама на един срещу защитник на панагюрци, но крилото на “смърфовете” се забави с паса, към своя колега и юношата на Локомотив (Пд) в състава на Оборище – Христо Стамов, му отне.

ГОООЛ Симеон Райков откри резултата за домакините в 12-та минута – 1:0!

Началният натискт на “смърфовете” даде резултат малко след първия съдийски сигнал. Димо Бакалов опита двойно подаване в наказателното поле. Топката рикушира в защитник на Оборище и попадна в Симеон Райков, който от 5 метра не сгреши и даде преднина на своите.

ГОООЛ Георги Вълчев удвои резултата за Локомотив (Пд) в 18-та минута – 2:0!

Локомотив (Пд) не пропусна да удвои резултата с втория си по-читав шанс за гол. Георги Вълчев получи топката на удобния си десен крак в наказателното поле на гостите и със силен удар по земя намери мрежата, след рикушет в левия страничен стълб.

В 25-та минута Тейлър Салибур премина покрай двама защитници по лявото крило, след което центирара остро към непокрития Васил Тачев. Той с удар от въздух с десния крак не успя да намери вратата на Харуби. 5 минути по-късно Димо Бакалов пусна пас в коридор лъм Георги Марков, който стреля по земя, но Сашо Витанов протегна крак и спаси вратата си от трети гол.

В 38-та минута Георги Вълчев отправи удар от около 30 метра, който не успя да попадене в очертанията на вратата на Оборище.

В 40-та минута Парвиз Умарбаев отправи хубав удар с левия крак, разтрисайки напречната греда на гостите.

ГОООЛ Мартин Камбуров направи резултата класически в 45-та минута – 3:0!

В последната минута на първата част добра атака с по едно докосване бе увенчана с техничен удар и гол отстрана на Мартин Камбуров. Нападателят получи топката от Умарбаев и с технично докосване я чукна към левия стълб на Витанов, правейки резултата класически в полза на своя тим.

В 56-та минута Тачев пропусна да намали резултата, след като стреля с глава на сантиметри от десния страничен стълб на Ел Харуби. Минута след това Симеон Райков шутира мощно от малка дистанция. Вратарят на гостите обаче следеше играта и изби в корнер.

ГОООЛ Симеон Райков отбеляза втория си гол в срещата в 61-та минута – 4:0!

Малко след това падна и четвъртият гол за “смърфовете”. След разбъркване в наказателното поле на Оборище, топката достигна до Райков, който в този момент се намираше на 2 метра от вратата на Оборище. Той стреля необезпокояван, реализирайки втория си гол в този мач.

Влезлият като смяна на полувремето Бирсент Карагарен стреля силно в 68-та минута на срещата, но топката уцели левия страничния стълб на вратата на гостите. Минута по-късно Райков пробва късмета си с форнтален шут от средна дистанция, но коженото кълбо се спря право в ръкавиците на Витанов.

Два минути след това Иван Горанов извади топката от аутлинията към Карагерен, който с топовен изстрел отново нацели гредата.

В 71-та минута юношата на Ботев (Пд) Емил Камберов свали топката с глава към Тачев, който стреля без забавяне от воле. Ел Харуби обаче се намеси атрактивно и с плонж с една ръка извади “чистия” гол.

В 75-минута много дейният след появата си в игра Бирсент Карагерен изведе Умарбаев сам срещу Сашо Витанов, но на втория бе много неточен.

ГОООЛ Карагарен заслужено покачи до 5:0 в 83-та минута!

Много активната и сърцата игра на Бирсент Карагарен в минути след неговото влизане в игра бяха възнаградени с гол. Карагерен стреля фалцово от дистанция и така не остави шансове на Сашо Витанов за реакция, който дори не успя да докосне кълбото.

ГОООЛ Велковски отбеляза шести гол в 86-та минута – 6:0!

Последният пирон в ковчега на Оборище заби резервата Димитър Велковски, който след подаване на Стефан Йевтоски в наказателното, първо, финтира защитник и след това стреля силно в левия удар на вратата на Сашо Витанов.

Стартови състави на двата отбора, предадени от репортер на TribunaPlovdiv.bg:

Локомотив (Пд): Ел Харуби, Павел Виданов, Кирил Котев, Георги Вълчев, Иван Горанов, Ивайло Марков, Мартин Райнов (Стефан Йефтоски 45′), Димо Бакалов (Димитър Велковски 64′), Первиз Умарбаев, Симеон Райков, Мартин Камбуров (к) (Бирсент Карагарен 45′)

Старши треньор: Христо Колев

Оборище (Панагюрище): Александър Витанов, Илиян Гаров (Фотиас Лазаров 55′), Христо Стамов, Николай Димитров, Свилен Щерев, Христо Кирев, Кирил Личев (Набил Еженави 65′), Тейлър Салибур, Емил Камберов, Васил Тачев

Старши треньор: Румил Жотев

Главен съдия: Стефан Павлов