
Бившият футболист на Локомотив (Пловдив) – Дани Кики, може да влезе в затвора за 15 години, ако бъде признат за виновен в Германия, съобщава “Нова”. Германската държава поиска от България да го екстрадира по подозрение за участие в отвличане и рекет.
Бившият футболист поиска от федералната република гаранция, че ако бъде изпратен там, ще бъде съден само за това обвинение и че след приключването на процеса ще бъде върнат у нас за изтърпяване на присъдата.
До 15 април германските власти трябва да дадат отговор. Дотогава българският съд не може да изпълни европейската заповед за арест. На влизане в съдебната зала Кики заяви, че “обвинението срещу него е постановка”, а адвокатът му отказа коментар.
LiveScoreBet е Тук! Новият Титан в Спортните Залози и Казино