Немци не оставиха шанс на малките “канарчета” в контрола

Ботев загуби с 1:5 от сборен отбор от немския район Долна Саксония в контролна среща при набор 98. Двубоят се игра на централния терен на базата на “жълто-черните” в Коматево.

Първите 25 минути бяха изключително равностойни, като и двата отбора нямаха сериозни голови положения. В 20-ата минута “канарчетата” откриха резултата, след като Йосиф Табаков пусна перфектен пас зад защитата на “червените” към Милко Георгиев, който останал сам срещу стража на немците прати топката в мрежата за 1:0. Последваха няколко силни минути за възпитаниците на Иван Кочев, в които те успяха да осъществят няколко интересни атаки, но не съумяха да се възползват от тях. В 25-ата минута гостите изравниха, след перфектно изпълнен пряк свободен удар от около 20 метра. 60 секунди по-късно немците стигнаха до пълен обрат, след като се възползваха от сериозна грешка на стража на Ботев и защитата пред него. До края на първата част момчетата от Долна Саксония стигнаха и до трети гол.

След почивката доминацията на гостите бе пълна. В 62-ата минута резултатът стана 4:1, а 3 минути по-късно гостите стигнаха и до пети гол. До края на срещата само добрите изяви на Димитър Стамболийски, както и напречната греда, лишиха немците от нови попадения. През втората част ботевистите така и не успяха да стигнат до чисто голово положение.

Здравко Дерменов получи сериозна рана на главата, след съприкосновение с противников играч през първата част и бе заменен принудително в 26-ата минута. В средата на втората част контузия получи и крилото Лъчезар Захариев, който също бе сменен принудително.

Източник: academy.botevplovdiv.bg