СНИМКИ: Кошмарен край!

Кошмарен край на първия мач на Локомотив (Пд) във „втората осмица“…

Тази вечер на „Лаута“ момчетата на Бруно Акрапович изпуснаха победата в последния възможен миг и завършиха 2:2 с Дунав (Русе) в първи мач от Група „Б“ (там са още отборите на Септември (Сф) и Етър (ВТ)).

Трите точки бяха отмъкнати вкрая на срещата от ръцете на “смърфовете”, които водиха с 2:1 повече от 15 минути преди изтичането на 90′. Именно тогава грешка в защита позволи на Карагарен да напредне в наказателното поле и да върне към Димов, около точката на дузпата, който с мощен удар разстреля Пиргов.

Повече от 80 минути Локомотив (Пд) игра с 10 души след червения картон на Милина още в 9-та минута. Вратарят фаулира Ндайе, който се измъкна на празна врата. Това обаче не отне от хъса на пловдивчани, които през цялото време след това проявяваха енергия и желание за игра.

Като цяло срещата бе изпъстрена със спорни ситуации и емоционални моменти. Съдията Николай Йорданов даде две дузпи в срещата (по една за си показа един червен картон – още в 9-та минута на стража на „смърфовете“ Антони Милина.

В средата на първата част Локомотив (Пд) получи право да изпълни дузпа след игра с ръка на Милчев. Марчев застана зад топката и бе безгрешен. Така „черно-белите“ се прибраха на почивка с човек по-малко, но с гол повече в резултата.

През втората част играта се откри още повече и двата тима си вкараха още попадения. Дунав стартира ентусиазирано частта и след няколко удара към Пиргов, получи право да изпълни дузпа. 15 минути след нейното начало. Шопов застана зад топката, но Пиргов отрази вещо слабия му удар.

20 минути преди края влезлият като смяна Исмаил Иса засече центриране отдясно на Карагарен и изравни за своя тим. Радостта на русенци обаче бе кратка, тъй като 120 секунди по-късно Банович завърши с мощен удар акция отдясно на „смърфовете“.

Следващият мач на „смърфовете“ е срещу Септември (Сф) (9 април, понеделник) на Националния стадион „Васил Левски“.

Срещата започна кошмарно за Локомотив (Пд). В 9-та минута Ндиайе се откъсна сам пред Милина, след груба грешка на Везалов, който не успя да изчисти топката напред. Надайе финтира вратаря на “черно-белите” наляво, но Милина реши да го фаулира грубо извън наказателното поле, вместо да остави играча да отбележи. Съдията показа червен картон на хърватския страж. След изпълнение на свободния удар Шопов стреля в стената.

В 18-та минута Шопов отново реши да стреля отдалеч с десния крак, но Пиргов внимаваше и улови. Минута след това Ндайе се озова на стрелкова позиция, но ударът му срещна дясната греда и излезе в аут.

В 23-та минута Буна отправи много хубав и техничен шут от пряк свободен удар, но Антонов изби. 6 минути след това Ненов стреля с обръщане от около 25 метра, но топката се спря в ръкавиците на Пиргов. 120 секунди по-късно Ненов отправи удар с глава, след подаване отдясно на Карагарен, но топката срещна дясната греда и се върна в ръцете на Пиргов.

В 33-та минута Муса центрира отдясно към полето на Дунав, но Михаил Милчев спря кълбото с ръка. Съдията посочи бялата точка.

ГОООЛ Зад топката застана Веселин Марчев и даде преднина на своя тим – 1:0!

Николай Йорданов спря първото изпълнение на дузпата, заради играч в полето. При втория си опит Марчев насочи топката в десния ъгъл и реализира.

Минута преди края Велковски напредна силно отляво, но не реши да стреля, а да комбинира с Аралица. Той центрира почти от аутлинията към вратарското поле, но празна врата Елитон не успя да подложи глава и да вкара. В последната си възможност за първата част Велковски стреля от свободен удар от малък ъгъл, но топката прелетя високо в аут.

Втората част започна с хубав удар на Карагарен към вратата на Пиргов, но стражът на домакините улови. В 63-та минута Шопов бе спънат в наказателното поле и съдията посочи “бялата точка” за втори път.

Пиргов запази самообладание и изби с крак слабия удар на Шопов.

20 минути преди края Шопов отново се нагърби с удар разстояние, но кълбото единствено прелетя покрай десния стълб на Пиргов.

ГОООЛ Исмаил Иса изравни за Дунав в 72-та минута – 1:1!

Караген за пореден път се включи добре отдясно по атаката на Дунав и центрира хубаво към вратарското поле. Там Иса бе оставен сам и с премерен удар с глава не остави шансове на Пиргов.

ГОООЛ Игор Банович даде нова преднина на Локомотив (Пд) в 74-та минута – 2:1!

Радостта на гостите след гола не трая дълго, тъй като “черно-белите” бързо си върнаха предната. Дрибъл на Марчев отдясно успя да бутне топката около точката на дузпата, където бе Банович. Хърватинът видя възможността пред себе си и с туповен изстрел разстреля Антонов с втория гол.

ГОООЛ Деян Димов изравни за Дунав с последния удар по топката в 95-та минута – 2:2!

Локомотив (Пд): Антони Милина (червен картон), Димитър Везалов, Муса Мухамед, Юрица Булят, Димитър Велковски, Янко Ангелов (Илко Пиргов 10′), Елитон, Игор Банович, Веселин Марчев, Абделхаким Буна, Анте Аралица (Стивън Езе 87′)