Трагичен Ботев едва не загуби в Гоце Делчев

Ботев записа третия си пореден мач без победа, след като направи 1:1 с отбора на Пирин Гоце Делчев като гост. Домакините откриха в 12-та минута чрез Васил Панайотов, а в 36-та Ботев изпусна дузпа чрез Валери Домовчийски.

Все пак в края на полувремето Ромарио Кортзорг изравни резултата, през втората част Ботев опита да направи пълен обрат, но вместо това можеше и да загуби в 86-та минута, когато и Пирин получи дузпа, която беше спасена от Стаховяк при изпълнението на Петър Лазаров.

В 5-та минута Ромарио проби много добре по фланга навлезе в пеналта и отправи удар, който беше спасен от Абди Абдиков.

Малко по-късно Костадин Дяков отправи два доста неточни изстрела, първо юношата на Марица отправи удар, след който последва корнер за Ботев, а след неговото изпълнение от границата на пеналта отново Дяков отправи много неточен изстрел.

В 12-та минута при първата си атака към вратата на пловдивчани Пирин откри, Васил Панайотов с удар от около 25 метра не остави шансове на Стаховяк и домакините поведоха в резултата.

Само две минути по-късно Мартин Газиев отправи много опасен изстрел от фаул, който беше боксиран от Стахояк.

В 16-та минута Йордан Христов не изчисти добре, топката попадна при Васил Панайотов, който центрира към Веселин Марчев, юношата на Локомотив Пловдив отправи неточен изстрел с глава.

В 24-та минута Иван Цветков засече с глава центриране на Артур, топката премина опасно над вратата на Абдиков, но и страничният рефер отсъди засада.

В 35-та минута Артур центрира в наказателното поле и Атанас Фиданин игра с ръка. Съдията Иван Кирилов отсъди дузпа за Ботев и даде жълт картон за Фиданин.

Зад топката застана Валери Домовчийски, който би изключително слабо право в Абдиков.

В 40-та минута Ромарио отправи неточен удар от границата на пеналта.

В добавенето време Ботев все пак изравни Ромарио проби отправи удар Абдиков не се намеси добре и топката попадна във вратата му за 1:1.

В 56-та минута Вандер центрира опасно, но никой не успя да засече и Абдиков улови топката.

10 минути по-късно Ромарио отправи опасен удар в аут, а и Галчев стреля, но слабо право в Абдиков.

В 73-та минута Вандер отправи удар от дъгата на наказателното поле, но доста неточен.

10 минути преди края на двубой Луис Педро беше изведен добре и стреля към Абдиков, но в него. Секунди по-късно Веселин Марчев отправи опасен удар, който беше спасен от Стаховяк, а в ответната атака Педро отправи удар, който отново беше спасен от Абдиков.

В 86-та минута съдията Иван Кирилов отсъди дузпа за Пирин, след като Елведин Джинич игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Петър Лазаров, който изпусна дузпата, след като Стаховяк спаси удара му.

В добавеното време Марчев отправи опасен удар, но Стаховяк успя да спаси.

При последната си атака  Стаховяк изпрати топката в пеналтерията на Пирин Ромарио овладя и центрира, но Абдиков излезе и хвана топката.

Така Ботев продължи трагичното си представяне и може да стане 7-ми ако Черно море победи Славия и Левски победи Локомотив Пловдив.

Пирин Гоце Делчев – Ботев 1:1

Голмайстори: 1:0 Васил Панайотов 12 мин. 1:1 Ромарио Кортзорг 45+2 мин.

Изпуснати дузпи: Валери Домовчийски 36 мин. (Ботев) и Петър Лазаров 86 мин. (Пирин ГД)

Жълти картони: Томаш Иршак (Ботев), Атанас Фиданин, Мартин Газиев, Веселин Марчев (Пирин ГД)

Пирин Гоце Делчев: Абди Абдиков, Димитър Пиргов, Атанас Фиданин, Мурад Ибрахим, Атанас Лазаров, Мартин Газиев (Борислав Хазуров 78), Васил Панайотов, Антон Киров, Веселин Марчев, Марио Близнаков (Иван Стоянов 82), Костадин Башов (Драги Коцев 84)

Резерви: Костадин Янев, Илия Карапетров, Драги Коцев, Иван Стоянов, Борис Боянчев, Георги Петров, Борислав Хазуров

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Елведин Джинич, Бобан Грънчаров, Артур Енрике, Борис Галчев, Томаш Иршак, Костадин Дяков (Вандер Виейра 46), Ромарио Кортзорг, Иван Цветков (Станислав Костов 59), Валери Домовчийски (Луис Педро 71)

Резерви: Росен Андонов, Филип Филипов, Сивард Спрокел, Георги Сърмов, Луис Педро, Вандер Виейра, Станислав Костов

Съдия: Иван Кирилов