СНИМКИ: „Лаута“ очакваше друго! Локомотив (Пд) се удари болезнено в „зеления“ бетон пред себе си

Отборът на Локомотив (Пд) не успя да се доближи на една токча от Топ 3 в класирането на Първа лига!

Устремът на „смърфовете“ бе спрян от непретенциозния тим на Нефтохимик при равенството 0:0 на стадиона в парк „Лаута“.

Гостите от Бургас предимно стояха в своята половина и се защитава, но организираните им действия затрудниха максимално момчетата на Едуард Ераносян.

При отсъствието на Ванчо Траянов, Пламен Крумов и Павел Виданов Едо заложи на Йетофски като вътрешен халф и Тунчев и Везалов като централни защитници. По десния бек бе бразилецът Шоко.

Промените обаче бяха решаващи за по-слабото представяне на Локомотив (Пд), което никак не кореспондира с афишираните амбиции на тима.

След това равенство „смърфовете“ се утвърждават на 4-ата позиция с 35т., на три зад ЦСКА-София, докато Нефтохимик остава 12-ти с 20т.

В следващия си двубой Локомотив (Пд) гостува на Пирин (Благоевград) на 1-ви март.

Преди начало на двубоя ръководството на Локомотив и част от феновете на тима направиха мил жест към капитана на отбора Мартин Камбуров, след като му подариха специална картина.

Въпреки активното начало от страна на домакините, първото реално голово положение бе за сметката на Нефтохимик В 4-та минута грешка в центъра позволи на Венци Христов да се възползва от своята линейна скорост и да отправи изстрел от границата на наказателното поле. Топката обаче премина на сантиметри от страничната греда на Ел Харуби.

Само пет минути по-късно гостите стигнаха до два поредни корнера пред вратата на Локомотив, които обаче не носят до сериозна опасност за вратаря на домакините.

Първата по-сериозна ситуация за гол пред футболистите на Локомотив се появи в 18-ата минута. Дани Кики центрира от пряк свободен удар, а Йордан Йорданов пробва да изчисти с глава, но за малко не си вкара автогол. Само добрата намеса на вратаря на Нефтохимик предотврати това.

В 26-та минута Иван Горанов пробва добро центриране отляво, но Янко Георгиев успя да избие топката току пред играч на “смърфовете”.

Само минути по-късно Камбуров опита странична ножица, но топката не попадна в очертанията на вратата и излезе в аут. В 29-та минута Венци Христов напусна терена заради контузия. Нападателят бе заменен от Емануил Манев.

Пет минути по-късно, след изпълнението на ъгловия удар, Ангел Грънчов стига до топката и пробва удар, но той бе твърде слаб и Харуби улови.

Втората част започна със страхотен шанс за Локомотив (Пд). Пауло Серджо получи топката отляво и центрира в наказателното поле, където Тунчев стреля с глава, но ударът му минава на сантиметри над вратата.

Малко по-късно двойно спасяване на Харуби измъкна домакините. В 53-та минута колективна грешка на “смърфовете” в центъра позволи на Нефтохимик да организира добра атака. Топката бе пусната в дълбочина отдясно. Оттам играч на гостите стреля силно, но Харуби отрази. Коженото къбло стигна до Емануил Манев, но стражът на “черно-белите” отрази и този изстрел с глава.

В 58-та минута Мартин Камбуров бе оставен сам в наказателното поле, и след центриране отдясно, стреля от воле. Топката обаче бе твърде лека и Янко Георгиев улови.

Затишието откъм голови положения приключи в 76-та минута, когато Димитър Везалов стреля от непосредствена близост към вратата на Нефтохимик, но топката излетя в аут.

Иван Горанов бе изгонен от игра в 81-та минута, след втори жълт картон за грубо нарушение срещу противников състезател.

В 86-та минута Серджо стреля силно от границата на наказателното поле, но топката бе избита от защитник и излезе в ъглов удар.

Локомотив (Пд): Ел Харуби; Гийлерме Да Соуса; Александър Тунчев; Димитър Везалов; Иван Горанов; Стефан Йевтоски; Димо Бакалов (Дино Мартинович 74′); Дани Кики; Марин Камбуров, Велковски (Пауло Серджо 45′), Веселин Марчев (Умарбаев 45′)

Старши треньор: Едуард Ераносян