Локомотив (Пд) изкопира Ботев (Пд) и също вкара четири в последната си контрола преди големия мач на ст.”Лазур”

Отборът на Локомотив (Пд) завърши подобаващо летния подготвителен цикъл преди старта на новия сезон в Първа професионална лига, след като победи с 4:1 тима на Оборище (Панагюрище) на ст.”Векта” в Плодвив.

Точни за “смърфовете” през първата част бяха новите попълнения Симеон Райков (37′) и Димитър Везалов (44′), а след почивката по един път от дузпи се разписаха Георги Вълчев и Бирсент Карагарен.

Любопитното в този мач бе, че главният рефер Георги Кабаков отсъди три дузпи – 1 в полза на Оборище и 2 в полза на Локомотив (Пд) – като и трите бяха реализирани от различни голмайстори.

1 час и 15 минути преди началото на този двубой, съставът на Локомотив (Пд) бе представен официално на своите фенове за новия сезон. Футболистите излязоха под непрестанните аплодисметни на близо 1 000 зрители на ст.”Локомотив”, направиха си няколко снимки за историята и малко след това потеглиха към спортния комплекс на “Векта”.

13719741_10154326743203328_6823189018106823290_o

Именно там бе преместена контролната среща на “смърфовете” срещу Оборище, поради продължаващите ремонтни дейности на ст.”Локомотив”.

Локомотив представи новия си отбор пред около 1000 зрители на “Лаута“

Иначе на стадиона в спортния комплкес на “Векте” Локомотив (Пд) започна по-активно срещата и логично създаде по-опасните положения пред противниковата врата още в началните минути.

Въпреки топлото време “смърфовете” явно бяха решили да се представят на ниво в последната си контрола преди Дербито на Пловдив с Ботев (Пд) другата седмица (на 30-ти юли от 19:001. на ст.”Лазур” в Бургас) и дадоха всичко от себе си, за да разрадват своите фенове, дошли да ги гледат.

ГОООЛ В края на първата част новото попълнение в редиците на “черно-белите” Симеон Райков откри резултата след прецизно изпълнен пряк свободен удар в 39-та минута на срещата.

ГОООЛ Минута преди края на частта едно попадение към актива на “смърфовете” добави и друг играч, закупен през настоящият летен трансферен период – Димитър Везалов, който промуши топката под плонжа на противниковия вратар след разбъркване в наказателното поле на Оборище.

ГОООЛ Оборище намалява резултата – 2:1!

Гостите от Панагюрище намалиха резултата няколко минути след подновяването на играта. Това стана факт, след като те получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар след нарушение на Димитър Везалов в наказателното поле на “черно-белите”.

Вднага след гола на своя противник Локомотив (Пд) започна нови настъпателни действия срещу вратата на Оборище.

ГОООЛ Георги Вълчев бележи за 3:1 от 11-те метра!

Набезите на Локомотив (Пд) към противниковата половина дадоха резултат само 15 минути след гола на панагюрци. В 65-та минута защитник на гостите повали нахлуващия в наказателното поле Димитър Велковски и съдията отсъди дузпа. Зад топката изненадващото застана твърдатата резерва в състава на Илиан Илиев Георги Вълчев, който показа, че не е забравил как се бележат голове и покачи до 3:1.

ГОООЛ След нова дузпа, Бирснет Карагарен прави резултата 4:1 в полза на Локомотив (Пд)!

Съдията в този двубой не се свени да дава 11-метрови наказателни удари! Това се видя ясно има-няма 5 минути след третия гол на Локомотив (Пд), когато Иван Колев бе спънат в наказателното поле на Оборище. Зад топката застана младата надежда на “смърфовете” Бирсент Карагарен, който копна технично топкатa, оформяйки крайното 4:1!