Ботев ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Педро донесе драматична победа в добавеното време, Ботев продължава към 1/4 финалите за купата

Ботев победи Черно море с 1:0 и продължава напред в турнира за Купата на България, след 0:0 в първата среща във Варна. Единствено попадение вкара Луис Педро в добавените минути на редовното време.

В 4-та минута Иван Коконов отправи опасен удар от 20-на метра , но Стаховяк успя да избие в корнер.

В 8-та минута Вандер пое топката направи пробив нагласи си топката за изстрел от границата на пеналта, но той беше неточен.

Botev - More1

В 20-та минута Даниел Младенов отправи удар с глава, след като Йордан Христов изчисти лошо, топката беше уловена без проблеми от Стаховяк.

В 34-та минута Стенли Окоро отправи удар от 25 метра, като Стаховяк беше на място и улови.

В 38-та минута Вандер отправи много опасен удар от границата на пеналта, като Китанов успя да изби в корнер със сетни усилия.

IMG_8119 (Copy)

Второто полувреме започна без опасности пред двете врати.

В 67-та минута Вандер отправи много опасен удар отново от границата на пеналта, но отново Китанов успя да избие.

В 70-та минута Георги Сърмов отправи удар, който рикошира в играчи на Черно море, а топката попадна при Анисе той оправи удар, а Китанов спаси, но преди това Вихрен Манев беше отсъдил нарушение в нападение. Пред това обаче имаше съмнения за игра с ръка в наказателното поле, които Манев подмина.

IMG_8133 (Copy)

В 80-та минута Даниел Младенов направи пробив, навлезе в наказателното поле и стреля право в Стаховяк.

В 88-та минута Йордан Христов центрира получи се рикошет, но Китанов успя да избие с крак, след това Иршак отправи удар от границата на пеналта, но Китанов улови.

В 91-та минута Георги Сърмов прати топката към Артур Енрике, който с глава я свали за Педро, а холандецът реализира на опразнената врата за 1:0, при паса на Артур Георги Китанов връхлетя върху бразилеца и се контузи много сериозно, а Артур също получи травма, но тя не беше толкова сериозна.

След сблъсъкът и двамата напуснаха игра принудително.

Така Ботев отстрани Черно море с общ резултат 1:0 и продължава към 1/4 финалите за Купата.

Ботев – Черно море 1:0

Голмайстор: Луис Педро 90 + 1 мин.

Жълт картон: Михаил Венков

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Бобан Грънчаров, Веселин Минев, Артур Енрике (Елведин Джнич 90+2), Томаш Иршак, Георги Сърмов, Вандер Виейра (Луис Педро 78), Ромарио Кортзорг, Абел Анисе, Иван Цветков (Валери Домовчийски 67)

Резерви: Росен Андонов, Елведин Джинич, Филип Филипов, Луис Педро, Борис Галчев, Валери Домовчийски, Станислав Костов

Черно море: Георги Китанов (Християн Христов 90+1), Сашо Александров, Александър Александров, Кирил Котев (Живко Атанасов58), Михаил Венков, Тодор Паланков, Еденилсон Бергонси, Георги Илиев, Стенли Окоро, Иван Коконов (Симеон Райков 72), Даниел Младенов

Резерви: Християн Христов, Слави Сталев, Живко Атанасов, Петко Цанков, Кристиян Пешков, Атанас Петров, Симеон Райков

Съдия: Вихрен Манев