СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев писа 6-ца на Черноморец и вече е 3-ти

Ботев разгроми Черноморец с 6:1 в двубой от 18-ия кръг на “А” група. По два гола реализираха Абел Анисе и Ромарио Кортзорг, а по един Луис Педро и Георги Сърмов.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на Данчо, а играчите на Ботев излязоха с фланелки в памет на загиналият трагично фен на “канарчетата”.

В 5-та минута след изпълнение на корнер Томаш Иршак отправи удар, който излезе в аут.

Черноморец стигна до хубаво положение в 10-та минутар Амари проби подаде към Балтанов, който стреля, но Стаховяк успя да спаси.

В следващата атака Вандер изведе Иршак, който стреля от 10-на метра, но Георгиев успя да спаси.

В 12-та минута всички феновете на Ботев почетоха Данчо с аплодисменти, бултрасите направиха хореография с димки и транспаранти в памет на Данчо и по този начин отдадоха почит на своя верен приятел.

Ботев откри с гол на Абел Анисе в 19-та минута, Артур центрира до аутлинията Анисе изпревари бившия си съотборник и вратар на Черноморец Янко Георгиев и с глава вкара за 1:0.

В 26-та минута Гамаков пробва удар, който беше спасен от Стаховяк.

Ботев удвои в 35-та, Абел Анисе беше изведен чудесно от Иван Цветков и удвои преднината на “канарчетата”, с удар покрай Георгиев.

В 40-та минута Милен Гамаков отправи удар, който беше неточен.

В 44-та минута Вандер отправи удар Георгиев успя да избие, а при добавката Ромарио стреля в аут.

Ботев направи преднината си класическа още в началото на втората част, Вандер изведе чудесно Ромарио, който пусна топката между краката на Георгиев за 3:0.

В 51-та минута бившият играч на Ботев Петър Атанасов изведе чудесно Нажиб Амари сам срещу Стаховяк и той вкара за 3:1.

В 53-тата минута Гамаков опита да стреля от границата на наказателното поле, но топката рикошира в играч на домакините, преди да попадне в ръцете на Стаховяк.

В 55-тата минута Ромарио получи отляво и веднага центрира във вратарското поле, където Яни Пехливанов се подхлъзна и позволи на Георги Сърмов да разстреля Георгиев за 4:0.

В 62-та минута Луис Педро успя да премине покрай Кавдански при една контраатака за Ботев, и бранителят го фаулира на около 26 метра от вратата. Ромарио стреля, но в стената на футболистите на Черноморец.

В 66-тата минута Артур Енрике се включи мощно в наказателното поле, стигна на около 2-3 метра от вратарското поле, където стреля силно към близкия горен ъгъл, но топката отскочи от напречната греда, след това Вандер овладя топката и центрира към Ромарио, който засече с глава за 5:1, пращайки топката в долния десен ъгъл на Георгиев.

В 73-тата минута Наджиб Аммари изпрати красиво воле от границата на наказателното поле, с което прехвърли Стаховяк, но топката се удари в десния стълб.

В 76-тата минута Гамаков изпрати параболичен шут от около 29 метра, който кацна върху мрежата малко зад напречната греда.

В 80-та минута вратарят на Черноморец Янко Георгиев се контузи и беше заменен от Ник Дашев.

В 81-та минута Луис Педро успя да изненада влезлият преди минути Дашев с нисък шут от около 25 метра, който влезе до дясната греда.

В 87-та минута Анисе шутира точно от точката на дузпата, но Дашев изби топката, която влизаше в долния му ляв ъгъл.

С тази победа Ботев се изравни с Левски и Локомотив Пловдив с по 31 точки, но поради по-добрите показатели е на 3-то място.

Ботев – Черноморец 6:1

Голмайстор: 1:0 Абел Анисе 19 мин. 2:0 Абел Анисе 35 мин. 3:0 Ромарио Кортзорг 48 мин. 3:1 Нажиб Амари 51 мин. 4:1 Сърмов 55 мин. 5:1 Ромарио Кортзорг 67 мин. 6:1 Луис Педро 81 мин.

Жълти картони: Томаш Иршак и Сивард Спрокел (Ботев), Петър Атанасов (Черноморец)

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Бобан Грънчаров, Веселин Минев, Артур Енрике (Сивард Спрокел 75), Томаш Иршак, Георги Сърмов, Ромарио Кортзорг, Вандер Виейра (Борис Галчев 70), Абе Анисе, Иван Цветков (Луис Педро 57)

Резерви: Росен Андонов, Филип Филипов, Сивард Спрокел, Борис Галчев, Станислав Костов, Валери Домовчийски, Луис Педро

Черноморец: Янко Георгиев (Ник Дашев 80), Венелин Филипов, Яни Пехливанов, Мартин Кавдански, Крум Стоянов, Ванчо Траянов (Жереми Манзоро 77), Милен Гамаков, Лъчезар Балтанов, Маркиньо (Жозюе Баламанджи 54), Нажиб Амари, Петър Атанасов

Резерви: Ник Дашев, Милчо Ангелов, Николай Павлов, Жереми Манзоро, Жозюе Баламанджи

Съдия: Никола Попов