Ботев ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

След като в първите си две проверки от лятната подготовка тимът на Ботев (Пд) отбеляза цели 9 гола (Евроколеж (4:1) и Оборище (5:0)), само 15 дни преди началото на новия шампионат в Първа професионална лига “канарчетата” сякаш са загубили от головата си мощ. Този път тимът на Николай Костов реализираха само едно попадение, но това бе крайно недостатъчно за победа над днешния им противник Септември (Сф).

В предпоследната проверка преди началото на сезона, играна на ст.”Лазур” в Бургас (където Ботев (Пд) ще изиграе своите два домакински мача от новия сезон, поради ремонт на стадиона в пловдивския квартал Коматево), пловдивчани завършиха при резултат 1:1 със софиянци, а точен за “канарчетата” бе новото попъление на тима Иван Стоянов (43′).

Контролата за “канарчетата” пропуснаха контузените защитници Радослав Терзиев и Милен Кикарин, както и халфът Лъчезар Балтанов.

Регистрирай се днес в bet365 и вземи бонус от 100 лева и гледай хиляди мачове на живо! bet365 – играчът си ти!

Иначе срещата започна равносотйно, като и двата тима търсеха път към вратата на противника.

ГОООЛ Още в 8-та минута Янко Ангелов от състава на Семптември открива резултата – 1:0!

Тимът на Септември получи правото за изпъление на дузпа. 11-метровият удар бе отсъден за нарушение на Кристиан Димитров в нашето наказателно поле срещу противников футболист.

В 18-та минута халфът на Ботев (Пд) Серкан Юсеин напусна принудително терена, след като получи аркада след сблъсък с противников състезател. На негово място влиза Меледже. В 19-та минута “канарчетата” пропуснаха първото си опасно положение. Иван Стоянов получи топката в наказателното поле и върна към точката на дузпата, където Филипе Бризола отправи мощен удар, но топката се спря в тялото на противников състезател.

В 39-та минута нападателят на Ботев (Пд) Иван Стоянов шутира към вратата, но топката среща тяло на противник и излезе в ъглов удар. След него Костадин Стоянов стреля с глава, но топката мина в страни.

ГОООЛ Иван Стоянов изравнява за Ботев (Пд) 1-1!

Нападателят получи извеждащ пас в половината на Септември, надбяга защитата на противника и стреля покрай вратаря в долния ляв ъгъл, изравнявайки резултата в 43-та минута на срещата.

В 49-та минута Тодор Неделев пусна извеждащ пас към Жоао Пауло в наказатеклното поле, но бразилецът не успя да преoдолее вратаря, който скаси разстоянието и предотврати опасността. 4 минути по-късно Александър Манолов от Септември стреля с глава над напречната греда на Георгиев.

В 63-та минута Тодор Неделев и Иван Стоянов комбинираха добре малко пред границата на наказателното поле, но десният защитник се забави с нанасянето на удара и топката му бе избита.

Малко преди края на срещата футболистите на Ботев (Пд) претендираха за дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но съдията прецени, че такава няма и остави играта да продължи

В шестте проверките до момента Ботев (Пд) наложи над “Евроколеж” (4:1), “Оборище” (5:0), втория отбор на “ЦСКА – София” (2:0) и “Нефтохимик” (2:0), загуби от “Етър” (0:2) и завърши наравно с тима на Септември (1:1).

На 22-ри юли Ботев (Пд) ще представи отбора официално за новия сезон срещу гръцкия Етникос (Ахнас). Поради ремонт на стадиона в кв.Коматево обаче мястото на тази среща все още не е уточнено.

Ботев (Пд): Георги Георгиев, Цветомир Панов, Кристиан Димитров, Костадин Стоянов, Крум Стоянов, Радослав Апостолов (Наско Милев 62′), Серкан Юсеин (Меледже 19′), Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Жоао Пауло, Иван Стоянов

Старши треньор: Николай Костов

Септември (Сф): Валентин Галев, Богомил Дяков, Петър Василев, Мартин Газиев, Димитър Руйчев, Георги Стоичков, Янко Ангелов, Петър Юнев, Иван Тилев, Даниел Пехливанов, Костадин Аджов

Старши треньор: Николай Митов