СНИМКИ: Ботев (Пд) представи отбора със самочувствие и вдъхна увереност на своите фенове преди Дербито

Отборът на Ботев (Пд) представи отбора за новия сезон с категорична победа с 4:0 над старозагорския Верея в последна контролна среща преди началото на новия сезон в Първа професионална лига.

Под адската жега в с.Оризари “канарчетата” официално показаха на феновете, както своите нови екипи, така и новопридобитите си качества, с които ще трябва да атакуват първата шестица в новия формат на родния футболен елит през идния сезон.

botev

Иначе в съпъстващата представянтео на тима среща Ботев (Пд) не срещна трудности срещу своя противник. Два гола отбеляза новото острие в атака за “жълто-черните” Иван Стоянов, а по едно попадение добавиха колегите му в нападение Жоао Пауло и Наско Милев.

Иначе Ботев (Пд) взе преиумущество още в началните минути на срещата и показа, че има намерение да вдъхне увереност на своите фенове седмица преди големия мач срещу Локомотив (Пд).

Още във втората минута пробив юношата на тима Наско Милев проби по дясното крило и опита да центрира, но топката отиде право в ръцете на вратаря на Верея.

paulo

ГОООЛ Иван Стоянов открива резултата за Ботев (Пд) в 8-та минута!

Това стана факт след добър извеждащ пас от Тодор Неделев. Голмайсторът получи добър пас и необезпокояван навлезе до вратата на Колев, като избра да стреля силно, топката рикошира в напречната греда и влезе във вратата на Верея за 1:0.

7 минути по-късно новото попълнение на Ботев (Пд)Жоао Пауло отправи опасен удар от близка дистанция, който попадна право в ръцете на противниковия вратар.

ГОООЛ Наско Милев вкара с глава за 2:0 в 18-та минута.

След ъглов удар топката бе пратена на втора греда, където юношата на “канарчетата” покачи резултата в полза на своя тим.

10 минути след това нова добра атака на Ботев (Пд) даде шанс на защитника Цветомир Панов да пробие по дясното крило и да пусне силен успореден пас към Иван Стоянов. Точно преди нападателят да засече топката във вратата на Верея за трети път, защитник в синьо я изби.

В 29-та минута бразилецът Жаоло Пауло разтресе напречната греда зад Колев.

ГОООЛ Жоао Пауло прави резултата класически в полза на Ботев (Пд) – 3:0!

Неделев успя да финтира играчите в синьо в средата не тереан и да пусне добър пас към Иван Стоянов, който с едно подаване насочи топката в коридор към връхлитащия Жоао Пауло, който вкара за 3:0

На полувремето бяха извъшени няколко смени в състава на Ботев (Пд):

В играя до края на мача Милко Георгиев, Радослав Апостолов, Милен Кикарин и Меледже на местата на Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Бризола и Жоало Пауло.

nasko milev

В 56-та минута Тодор Неделев изсипа топката в наказателното поле, където един куп играчи в жълто се разминаха от нея и тя излезе в аут.

ГОООЛ Иван Стоянов бележи своя втори гол в срещата – 4:0!

Защитникът Милен Кикарин необезпокояван бе оставен да си вземе топката до тъч линията и центрира в полето на сините, където Иван Стоянов си свали топката и с едно докосване я прати в мрежата на старозагорци за 4-ти път.

В 85-та минута много дейният в през втората част Милен Кикарин стреля от над 30 метра директно към вратата на Верея, но топката попадна право в ръцете на старозагорския страж.

Стартов състав на Ботев (Пд):

Ботев (Пд): Георги Георгиев, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Кристиан Димитров, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Жоао Пауло, Наско Милев, Иван Стоянов

Старши треньор: Николай Костов