СНИМКИ: Ботев се смили над Нефтохимик този път, само 4:0 за пловдивчани

Ботев посреща Нефтохимик в двубой от 12-ия кръг на News 7 футболно първенство. Пловдивчани ще търсят нов изразителен резултата след 6:0 за Купата.

В 12-та минута Томаш Иршак отправи воле, което беше спасено от Петър Денчев. Малко по-късно изстрел на Борис Галчев от пряк свободен удар рикошира в защитник на Нефтохимик и излезе в корнер, след който Денчев боксира и беше отсъден фаул срещу стража на гостите.

Томаш Иршак отправи опасен изстрел след разбъркване в пеналта, но топката излезе в аут. Само секунди по-късно в 26-та минута Вандер изведе хитро зад отбраната Абел Анисе, който технично прехвърли вратаря Денчев и откри резултата 1:0. В 28-та минута Галчев отправи топовен изстрел, Денчев изби топката попадна при рожденика Домовчийски, който стреля право в Денчев, а след това беше отсъдена и засада.

В 31-та минута Нефтохимик отправи първи си удар към вратата на Стаховяк, Герасим Заков от воле прати топката в аут. Малко по-късно Домовчийски отправи хубав удар, но Денчев изби.

Първото полувреме започна с удар на Иршак от границата на пеналта, но Денчев спаси. 55-та минута Ромарио пусна към Домовчийски, който отправи много хубав изстрел, но Денчев изби.

В 56-та минута Вандер направи хубав рейд, намери Анисе, който подаде към Ромарио и холандецът елегантно пусна покрай Денчев за 2:0.

Борис Галчев изпълни чудесно пряк свободен удар в 66 мин. и направи резултата класически. В 68-та минута хубав удар на Анисе беше избит в корнер от Денчев.

В 70-та минута Анисе пусна хубав пас към Георги Сърмов, който от границата на пеналта с топове удар уцели напречната греда.

Резултатът стана 4:0 за Ботев в 78-та минута, Анисе получи топката в пеналта завъртя се и с хубав плътен удар покачи на 4:0.

До края на двубоя Ботев изпусна още няколко положения. С тази победа пловдивчани събраха 24 точки и изпревари Литекс поне до тази вечер, когато ловчанлии домакинстват на Черно море.

Ботев – Нефтохимик 4:0

Голмайстори: 1:0 Абел Анисе 26 мин. 2:0 Ромарио Кортзорг 56 мин. 3:0 Борис Галчев 66 мин. 4:0 Абел Анисе 78 мин.

Жълт картон: Герасим Заков (Нефтохимик)

Ботев: Адам Стаховяк, Артур Енрике, Сивард Спрокел (Елведин Джинич 80), Бобан Грънчаров, Йордан Христов, Томаш Иршак, Борис Галчев, Ромарио Кортзорг (Станислав Костов 60), Вандер Виейра, Анисе Абел, Валери Домовчийски (Станислав Костов 60)

Резерви: Росен Андонов, Елведин Джинич, Филип Филипов, Костадин Дяков, Георги Сърмов, Станислав Костов, Луис Педро

Нефтохимик: Петър Денчев, Христо Лемперов, Диян Лефтеров, Георги Хашев, Петър Патев, Юри Иванов (Стамен Ангелов 67), Цветомир Цонков (Галин Димов 70), Николай Чипев, Петър Димитров, Живко Петков (Емануил Манев 55), Герасим Заков

Резерви: Евгени Караманов, Евтим Димитров, Стамен Ангелов, Емануил Манев, Деян Христов, Галин Димов, Михаел Орачев