СНИМКИ: Ботев писа шестица на Нефтохимик и обезмисли реванша

Ботев победи Нефтохимик с 6:0 в първа среща от 1/16 финалите в турнира за Купата на България. Луис Педро вкара хеттрик, а Станислав Костов добави още два, а един Анисе.

В 6-та минута Тодор Неделев отправи опасен удар, който рикошира в играч на гостите и излезе в корнер, след него Бобан Грънчаров засече с глава, но прати топката в аут.

В 20-та минута Томаш Иршак шутира от около 25 метра, но топката рикошира в гърба на Анисе и излезе в аут.

Ботев откри при първата си по-сериозна атака в 23-та минута Анисе направи хубав пробив центрира по земята към Луис Педро, който засече в мрежата на Караманов за 1:0.

В 30-та минута Евгени Караманов направи грешка и изпусна топката, след разбъркване обаче Сърмов не успя да се ориентира добре и топката премина в корнер, след който не се случи нищо интересно. Секунди по-късно Сърмов опита топовен изстрел от границата на пеналта, но той премина в аут. В следващата атака Педро можеше да вкара втория си гол в мача, той засече центриране на Ромарио, но Караманов успя да закотви топката на голлинията и спаси.

В 34-та минута Тодор Неделев опита удар от разстояние, който премина опасно покрай вратата на Караманов. В 35-та минута Луис Педро върна жеста към Анисе и направи асистенция за второто попадение, след като Анисе засече за 2:0.

Само три минути по-късно Ботев направи 3:0, след като Луис Педро вкара много хубав гол с удар от границата на пеналта в горния ляв ъгъл.

При резултата 3:0 завърши и първата част.

Нефтохимик отправи първи удар към вратата на Стаховяк в 53-та минута, чрез Христо Лемперов, но той не намери очертанията на вратата на Ботев.

В 60-та минута Анисе пусна към Вандер, който отправи хубав удар, но в аут. Малко по-късно удар на Педро премина опасно в аут.

След много груб фаул срещу Тодор Неделев от страна на Петър Петев се стигна до пряк свободен удар, изстрелът на Георги Сърмов беше спасен от Караманов. След като излезе на терена Неделев се завърна, като продължи двубоя без проблем.

В  75-та минута Артур Енрике навлезе в наказателното поле и пусна към Станислав Костов, който реализира за 4:0.

Последваха пропуски на Костов и Вандер, а в 80-та минута Вандер центрира чудесно към Педро, който обаче не успя да оформи своя хеттрик, след като стреля доста неточно.

В 84-та минута Ботев направи 5:0 защитник на Нефтохимик изведе Станислав Костов, който вкара втория си гол в двубоя, а в следващата атака Костов свали към Педро, който оформи своя хеттрик за 6:0.

Последва и греда на Луис Педро, пропуски на Костов и Вандер.

Така реваншът на 23 октомври в Бургас се обезмисли.

Ботев – Нефтохимик 6:0

Голмайстори: 1:0 Луис Педро 23 2:0 Абел Анисе 35 3:0 Луис Педро 38 4:0 Станислав Костов 75 5:0 Станислав Костов 84 6:0 Луис Педро 86

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Артур Енрике, Томаш Иршак, Георги Сърмов, Абел Анисе (Станислав Костов 62), Тодор Неделев (Филип Филипов 77), Луис Педро, Ромарио Кортзорг (Вандер 46)

Нефтохимик: Евгени Караманов, Юри Иванов, Антон Вергилов, Антон Димитров, Христо Лемперов (Диян Лефтеров 55), Петър Патев (Галин Димов 79), Михаел Орачев, Любомир Божинов, Емануил Манев, Деян Христов (Евтим Димитров 84), Цветан Илиев