ВолейболИзвън БългарияНационали

Националките под 19 години с първа загуба на Европейското

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 19 години допусна първа загуба в предварителна група 1 на Европейското първенство, което се провежда в Словакия и Унгария. След двете победи над Франция и Хърватия, в третия си мач, момичетата на селекционера Димо Тонев отстъпиха на Белгия с 1:3 (25:20, 16:25, 17:25, 14:25) в „Градска зала“ в Нитра (Словакия).

Срещата започна повече от добре за българските състезателки, които спечелих първия гейм след 25:20. След това обаче настъпи спад, а белгийките направиха пълен обрат, като записаха трите точки.

В другите мачове Турция победи Франция за 3:0 (25:9, 25:13, 25:18), а Словакия надделя с 3:0 (25:17, 25:11, 25:19) над Хърватия.

Във временното класиране лидер е Турция с пълен актив от 3 победи и 9 точки (само един загубен гейм). На втора позиция са домакините от Словакия с 2 победи, 1 загуба и 6 точки. България запазва третата си позиция с 2 победи, но 5 точки, а Белгия е на четвърто място със същия актив, но по-лошо геймово съотношение.

30 август е почивен ден за участниците на Европейското първенство, а на 31 август от 21:00 ч б.в. България среща непобедения до момента тим на Турция.