ВолейболИз градаНационали

Националите по волейбол с първа победа на Евро 2016

Младежкият национален отбор по волейбол до 20 години записа първа победа на Европейското първенство, на което домакинстваме в Пловдив и Варна.
Лъвовете разбиха категорично и безпроблемно Словения с 3:0 (25:18, 25:15, 25:18) само за 65 минути игра във втория си мач от Група 1 на шампионата.

Срещата бе проследена от около 1000 зрители на “Колодрума” в Пловдив. Това бе и първи официален успех за Владо Николов в треньорската професия.

По този начин националите имат в актива си 4 точки след загубата с 3:2 от Украйна. Утре (4 септември) в третия кръг българите се изправят срещу отбора на Франция, който вчера започна със загуба от световните шампиони в тази възраст Полша с 2:3, а по-късно тази вечер ще се изправи срещу Германия.

Срещата ще може да бъде проследена от 17,30 часа в зала “Колодрума”. Преди това от 15,00 часа пък Словения ще играе срещу украинците, които днес паднаха от “Дружина полска” с 0:3, съобщава Спортал.

Националите натрупаха солидна преднина още в самото начало, която им позволи да поведат с 1:0 убедително 25:18. Във втория гейм българите бяха още по-убедителни, печелейки с 25:15 и 2:0. Третият гейм започна трудно за българите, които не изпуснаха инициативата и успяха да завършат мача с 25:18 и 3:0.

Най-полезен за българския тим беше Радослав Парапунов с 13 точки (1 блок, 2 аса и 45% ефективност в атака), а Пламен Шекерджиев добави още 11 точки (3 блока, 53% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за победата. За словенците Матич Въртовеч завърши също с 11 точки.

СЛОВЕНИЯ – БЪЛГАРИЯ 0:3 (18:25, 15:25, 18:25)
СЛОВЕНИЯ: Урош Планиншич, Матич Въртовеч 11, Юре Окроглич 7, Жига Чопи 3, Ян Мулеч 7, Ян Мачек 1 – Урбан Томан-либеро (Примож Меял 1, Александър Тепич 2, Бине Одер, Тилен Крижанич 1 Аляж Херман 1)
Старши-треньор: Само Миклавч
БЪЛГАРИЯ: Николай Манчев 4, Радослав Парапунов 13, Пламен Шекерджиев 11, Цветелин Цветанов 2, Гордън Люцканов 9, Алекс Грозданов 7 – Станислав Драмов-либеро (Георги Михалев 1, Аспарух Аспарухов, Преслав Йорданов 1)
Старши-треньор: Владимир Николов.