Паметна голеада в Стара Загора! С човек по-малко “канарчетата” сътвориха един от най-сладките обрати в своята история…

Отборът на Ботев (Пд) сътвори един от най-паметните си мачове в последно време…

Възпитаниците на Николай Киров защитиха с чест и гордост името на своя отбор и успяха да измъкнат пълния комплект от точки след успеха с паметното 4:3 над Берое в срещата от десетия кръг на Първа лига.

Срещата преминаваше през множество обрати, но в крайна сметка победа бе за отбора с по-голям дух и сърце.

В двубоя на ст.“Берое“ в Стара Загора два гола за триумфа на „канарчетата“ реализира Тодор Неделев (43′, 81′) Дежурния си 7-и гол в тазгодишната кампания на шампионата пък отбеляза Жоао Пауло (53′), а едно попадения добави и новото попълнение Омар Косоко (2′).

Успехът на гостите от Пловдив се услажда двойно и поради факта, че те постигнаха своя успех, в момент, в който бяха с 10 души на терена. При резултат 3:3 французинът Омар Косоко, който в началото на срещата успя да отбележи първия си гол с екипа на „жълто-черните“, бе изгонен с втори жълт картон.

Три гола за домакините от Стара Загора заби започнали втория си престой в клуба Жуниор Мапуку (11′, 37′, 61′), но и това не стигна на домакините за нещо повече от почетна загуба.

След тази победа Ботев (Пд) вече има 17т. във временото класиране на Първа лига, като се изравнява по точки с 5-я Дунав. Берое от своя страна задълбочава кризата в своите редици, записвайки четвърти мач без успех – 7-и с 13т.

ГОООЛ Омар Косоко откри резултата във втората минута на срещата – 1:0!

Срещата започна по страхотен начин за гостите от Пловдив. След груба грешка на Илия Миланов в защитата на Берое, Омар Косоко открадна топката, напредна с над 20-метров рейт и откри резултата с дебютния си гол за “канарчетата”. При удара на Косоко имаше рикушет в крак на защитник на старозагорци, но в крайна сметка, топката успя да се шмугне в мрежата на Мекенджиев.

В 5-та минута и домакините отправиха първия си удар към вратата на съперника. Кохей Като стреля от пряк свободен удар, но коженото кълбо се спря в ръцете на Георги Георгиев.

ГОООЛ Мапуку изравни за Берое в 11-та минута – 1:1!

Домакините от Берое успяха да се върнат много бързо в срещата и да изравнят резултата. Добра акция отляво на старозагорци завърши с центриране към точката на дузпата в наказателното поле на Ботев (Пд). Там грешка в защита на Даниел Златков позволи на Жуниор Мапуку с ефектно изпълнение да матира Георги Георгиев за 1:1!

В 17-та минута Борислав Цонев шутира от далечна дистанция, но топката прелетя високо над вратата на Ботев (Пд). В 23-та минута центриране от корнер създаде суматоха в защитата на Ботев (Пд). Мапуку отново бе намерил точната позиция и, въпреки малкия ъгъл, успя да отправи удар право в ръцете на стража на гостите.

Последваха няколко силни минути за домакините, в които те по-често владееха топката и създадоха много проблеми за защитата на Ботев (Пд).

Първо, в 35-та минута топката достигна до Емил Гъргоров, който си откри страхотен шанс за изстрел, но топката бе изпратена над вратата.

ГОООЛ Втори гол на Мапуку в 37-та минута – 2:1!

След това дойде и попадението. Ужасяваща грешка на стража на Ботев (Пд0 Георги Георгиев даде възможност на Берое да осъществи пълен обрат. Жуниор Мапуку напредна мощно в наказателното поле на гостите, залъга Даниел Златков и с не чак толкова силен удар излъга противниковия вратар, който поради мокрия терен пропусна топката под своя плонж.

ГОООЛ Тодор Неделев отбеляза по страхотен начин от пряк свободен удар в 43-та минута за 2:2!

ГОООЛ Жоао Пауло вкара трети гол за Ботев (Пд) в 53-та минута – 2:3!

Втората част сякаш бе взаимствала сценария на първата. Отборът на Ботев (Пд) отново се възползва от по-колебливите начални минути на домакините от Стара Загора и направиха втория пълен обрат в срещата. Страхотна атака отдясно позволи на Тошко Неделев да пусне към останалия сам отдясно Омар Косоко. Той впоследствие центрира прекрасно успоредно на голлинията, а там никой от защитниците на Берое не успя да избие. Коженото кълбо достигна до Жоао Пауло, който на празна врата реализира седмия си гол за сезона.

Съдията отсъди дузпа за Берое в 60-та минута, когато Даниел Златков фаулира Атанас Зехиров в наказателното поле на “канарчетата”.

ГОООЛ Мапуку оформи своя хеттрик в 61-та минута след изпълнението си от дузпа – 3:3!

Малко след третия гол за Берое, нервите явно взеха връх в правещия дебют за Ботев (Пд) Омар Косоко, който след спорно нарушение, получи втори жълт картон и без изгонен от терена. В 72-та минута Емил Гъргоров отправи страхотен удар, но топката премина на сантиметри над гредата на Георги Георгиев.

ГОООЛ Тодор Неделев пак даде преднина на Ботев (Пд) в 81-та минута – 3:4!

Духът и вярата в отбора на Ботев (Пд) в крайна сметка се оказа по-здрави от тези на противника. 10 минути преди края на срещата, с човек по-малко, Ботев (Пд) се добра до трите точки след гол на Тодор Неделев. Жоао Пауло пусна прецизен пас в наказателното поле на домакините, а защитата на старозагорци се пропука в най-важния момент. Неделев бе на място и засече подаването, оформяйки крайното 4:3 в полаза на своя отбор.

Берое: Благой Макенджиев, Александър Василев (Давид Манга 45′), Илия Миланов, Георги Динков, Веселин Пенев, Борислав Цонев (Радослав Кирилов 72′), Кохей Като, Карлос Охене, Атанас Зехиров, Георги Божилов, Жуниор Мапуку (Георги Божилов 87′)

Старши треньор: Александър Димитров

Ботев (Пд): Георги Георгиев, Цветомир Панов, Даниел Златков, Радослав Терзиев, Крум Стоянов, Яя Меледже, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Омар Косоко, Иван Стоянов (Наско Милев 76′) Жоао Пауло (Даниел Кутев 87′)

Главен съдия: Стефан Апостолов