Минимален успех за Ботев (Пд) U19 над Марек

Ботев постигна много трудна победа с 1:0 при домакинството си на Марек в среща от 9-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Заради изключително тежките метеорологични условия двубоят се игра на изкуствения терен на базата на “канарчетата” в “Коматево”.

“Жълто-черните” бяха без един от най-креативните си футболисти – Здравко Жилов, който е контузен и това се отрази върху представянето им в предни позиции. Въпреки това пловдивчани съумяха да стигнат до победата с късен гол, като по този начин продължиха да имат пълен точков актив при домакинствата си.

В първите минути двата тима се нагаждаха към силния вятър и непрестанния дъжд и положенията липсваха. Едва след средата на първата част отборите сътвориха интересни ситуации в атака.

В 24-ата минута Евгени Димитров изведе Илиян Томов сам срещу вратаря на гостите, но ударът мина на сантиметри от гредата. В 26-ата минута след серия от рикошети пред наказателното поле играч в “червено” стреля опсано към вратата, а кълбото се удари във външната част на мрежата.

В ответната атака ботевистите сътвориха нов сериозен пропуск, след като Милен Златков подаде към Димитър Богданов, който остана очи в очи със стража на Марек и пробва да го прехвърли, но много неуспешно. В 33-ата минута Георги Стайков изстреля снаряд към вратата на Марек от 30 метра, но отново покрай гредата.

В 34-ата минута Евгени Димитров пусна елегантно топката между краката на защитник и стреля от 15 метра, а кълбото се отклони в напречния стълб. В 41-ата минута Ангел Бастунов намери Милен Златков, крилото елиминира защитник и шутира от 20 метра, но покрай целта.

Второто полувреме стартира с пропуск за дупничани. Не бяха изминали и 60 секунди от съдийския сигнал за старт на втората част, когато Васил Василев отигра нескопосано топката в собственото си наказателно поле и тя попадна в нападател, който от точката на дузпата стреля опасно, но над гредата.

В 56-ата минута Илиян Томов за втори път бе изведен очи в очи с вратаря на “червените”, но и този път не успя да го преодолее, стреляйки в тялото му. В 60-ата минута играч на гостите пробва Симеон Симеонов, като шутира от над 25 метра, но вратарят на “канарчетата” внимаваше и улови влизащата под гредата топка.

В 68-ата минута Димитър Богданов бе намерен на чиста позиция в наказателното поле, но с глава не успя да засече по най-добрия начин. В 70-ата минута роденият през 2001 година Димитър Тонев получи топката в половината на Марек, напредна и отправи диагонален удар, който бе спасен от вратаря.

В 75-ата минута нападател в “червено” отправи удар към вратата на Ботев, а след рикошет в защитник кълбото мина покрай гредата. Гостите вече се виждаха с още една точка в скромния си актив, когато в 87-ата минута Мартин Татаров бе изведен от Димитър Калчев сам срещу вратаря на Марек и пусна кълбото покрай него, пращайки го в мрежата за 1:0.

В следващата минута ситуацията за дупничани се усложни още повече, след като играч на Марек бе отстранен от игра за реплика към съдията. До края на мача “канарчетата” не допуснаха опасности пред вратата си и взеха трите точки.

Източник: academy.botevplovdiv.bg