МарицаФутбол

Марица удари Миньор в дербито и дръпна на върха

Отборът на “Марица” постигна трудна, но важна победа като домакин над втория в класирането “Миньор” (Раднево) в дербито от 9 кръг в Югоизточна “В” група. Мачът беше интересен, с доста положения пред двете врати и изпълнен с единоборства.

През първото полувреме по дейни бяха футболистите на “Марица”. Те владееха повече топката и създадоха повечето интересни ситуации. Единствения гол в срещата вкара Кристиян Павлов в 30-та минута, след като излъга защитник в наказателното поле и с хубав удар вкара покрай вратаря за 1:0. След гола нещата не се промениха и логично маричани се оттеглиха на почивка с гол преднина.

През второто полувреме тима на “Миньор” заигра по атакуващо, разчитайки главно на центрирания и създаде няколко доста опасни ситуации. Стефан Йонов обаче се справи страхотно под рамката и отрази всичко. От своя страна “жълто-сините” също имаха шансове за втори гол, но ги пропиляха. И двата отбора завършиха с 10 души на терена. Гостите имаха претенции за дузпа 20 минути преди края на срещата, за игра с ръка в наказателното поле след шут по посока на вратата. Такава обаче не бе отсъдена. След последвалите пререкания със съдията няколко футболисти от тима на “Миньор” получиха жълти картони, като за капитана на отбора картонът се оказа втори и се наложи да напусне терена. Десетина минути по-късно малко пресилен втори жълт картон получи и Йълмаз Сюлейман от тима на “Марица”. Изнервени от негативния резултат гостите още на няколко пъти оспорваха бурно съдийски решения.

В последните минути на мача страничния съдия спря голова атака за кършиякалии отсъждайки несъществуваща засада. В крайна сметка резултатът от първото полувреме се запази и “Марица” спечели този мач, като по този начин увеличи преднината си пред втория “Миньор” на 6 точки събирайки 22 пункта. Тима от Раднево остава с 16, колкото има и третия “Евроколеж”.

В следващият 10 кръг “Марица” гостува в Казанлък на “Розова долина”. Срещата е на 11 октомври от 16 часа. Преди това обаче, в сряда от 16 часа, маричани гостуват на “Спартак” в мач от първия кръг на турнира за “Купата на АФЛ”.